alexa verify

FETÖ'den aranan iş adamını 300 bin dolara korumuşlar

FETÖden aranan iş adamını 300 bin dolara korumuşlar
Giriş Tarihi: 30.11.2016 14:38 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016 14:41 117 Okunma 0

Muğla'daki FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan iş adamı ile onu 300 bin dolar karşılığında koruyan 4 kişi Antalya'da yakalandı.

Haber: Anadolu Ajansı - Antalya Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda, Muğla Cumhuriyet Başsavcılığının soruşturması kapsamında, FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi oldukları gerekçesiyle aranan iş adamı Z.Ö.K'nin Antalya'da olduğu belirlendi.

Zanlının 300 bin dolar karşılığında, kentte ticari faaliyetlerde bulunan C.M. ve mahiyetindeki elemanları vasıtasıyla ilgili mercilerden kaçırılıp kollandığı, kendisine özel koruma tahsis edildiği, birlikte silah ticareti ve benzeri kanunsuz işler yaptıkları yönünde bilgiler elde edildi.

Operasyonla gözaltına alındılar
Düzenlenen operasyonda C.M, Z.Ö.K, N.Ç, M.D. ve M.B. gözaltına alındı.

Zanlıların ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda bir adet ruhsatsız tabanca, tabancaya ait şarjör ile 9 adet fişek, suçtan elde edildiği değerlendirilen 8 bin dolar, bin 505 lira nakit para, 2 adet sahte kimlik, çok miktarda belge ve doküman ile dijital materyal ele geçirildi.

İfade işlemlerinin ardından Z.Ö.K. sevk edildiği Muğla'da, diğer zanlılar ise Antalya'da çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90