Biliyorum bir çoğunuz bendenizi de merak ediyorsunuz. Sizlere çok değil Allah nasip ederse Bir Portre'nin 2.yaşında kendimi Portre yapmayı düşünüyorum. Eh ne kadar insan kendini anlatabilirse tabi.

Geçelim bu haftaki Portremize bu hafta sizlere Ogün gazetesinden bir mesai arkadaşımın Portrelerini yapacağım ancak hepsini bir arada yapmak mümkün değil o yüzden fırsat buldukça size yazıları ile ulaşan değerli yazarlarımızı ve emekleri ile bu gazetenin çıkmasını sağlayan esas emekçi arkadaşlarımızı  bir Portre yapacağım. Bu haftalık bu arkadaşlarımdan kıymetli yazarımız ve can arkadaşım Nalan Erbaş'ı anlatacağım sizlere.
    
Eski Bakanlardan can dostum  İbrahim Yaşar Dedelek'in sana bir kardeşimi yolluyorum sahip çık sözü ile baş tacımız olan ve o günden sonrada  gazetemiz bünyesin de köse yazarlığı yapmakta olan Nalan Erbaş kelimenin tam anlamı ile dünya güzeli bir dosttur. Önce onu sizlere tanıtayım.
     
Nalan hanım Eskişehir'de uzun yıllar Tekstil imalatı, Endüstriyel makine ve kimyasalları bölge satış ve dağıtımı yapmış, bunun yanı sırada küçük denemeler yazarak başarı grafiğini yükseltmiştir.

Bir kız çocuğu annesi olan Nalan Erbaş 10 yıl kadar süren evliliğinden sonra eşinden ayrılmış ve kızıyla yasama tercihini kullanmıştır. Bir asker kızı ve 5 çocuklu bir ailenin çocuğu olan Nalan hanımın annesi Eskişehir babası Kırşehir'li dir. . Babaannesi ve dedesi de öğretmen olan Nalan Erbaş'ın  babaannesi ayrıca bir dönem Kırşehir belediye Başkanlığı yapmıştır.  Nalan hanımın babası Doğan Erbaş'ın da çok iyi deneme yazıları vardır. Sanırım Nalan hanımında yazarlığı babadan gelmektedir.
     
Evli iken İstanbul'da  ikamet eden Nalan hanım, esinden ayrıldıktan sonra ailesiyle yaşamaya karar vermiş ve Eskişehir'de yaşamaya başlamıştır.
Aile değerlerine son derece önem veren Nalan hanım için dostlukların değeri de bambaşkadır. O yüzdendir ki, şu anda İstanbul'da yaşıyor olmasına rağmen Eskişehir'de ki dostlukları aynı tazeliğiyle devam etmektedir. ''Benden sonra kızıma bırakabileceğim değerli bir şeyler olsun''adına başladığı  yazılarına şu anda gazetemizde devam etmektedir..
     
Bir çok zorluğa ve hayat mücadelesine ailesinin manevi desteğiyle katlanan ama azimle yoluna devam eden Nalan hanım kızını da itinayla büyütmüştür..Çocuğunun büyümesini izleyebilmek, tadını çıkarabilmek  yanında saygınlığını koruyarak  başarı grafiğini yükseltmek için uğraşırken sanırım kendini biraz ihmal etmiş olmalı ki, kendini ciddi bir hastalığın içinde buluvermiş. Bir çok ameliyat,kemoterapi ,radyoterapi görüyor olmasına rağmen yıkılmamış,düşünce gücünü inançla birleştirmeyi başarmıştır.
''Hayat beni yoramadı ama sanırım hayat benimle oynamaktan yoruldu'' dediği hastalığının bir sınav olduğunu  düşünen ve bu sınavı geçebilmek için azimle çalışan bir öğrenci olan Nalan Erbaş'ın hayata bakışı, inancı ve duruşu takdirliktir doğrusu..
    
Nalan Erbaş'ı çok önceden Portre yapmak istedim zira yakanlığı hastalığa rağmen inadına hayat mücadelesini sürdüren böyle güçlü bir kadın ve en önemlisi bir anne için yazılacak çok şey vardı. Ancak bir türlü kalemim varmadı onun hastalığından bahsetmeye zira Nalan öyle güçlü bir kadın ki, birisi rahatsızlansın veya birinin bir derdi olsun hemen orada bitiverir. Bu güçlü kadın için, Portremde bahsederken hasta ve bu hastalıkla da mücadele ediyor demekte zorlanmıştım. Sonunda kendisi arayarak düşüncemi anlattığımda bana ''Ne demek memnun olurum üstelik hastalığımı da, mücadelemi de anlat ki başka hastalara da örnek olsun asla kanser denen illetten korkmayıp savaş azimlerini yitirmesinler'' deyince çok rahatladım ve Bir Portre'de onu konuk etmeye karar verdim.

Bir çoğunuz onu tanıyor ama tanımayanlar için gerçekten mükemmel bir dost ve kızını çok seven bir anne diyebilirim. Nalan Erbaş ile ilgili daha çok şey yazıp anlatmak mümkün ancak onu ben burada kısaca sizlere anlatmaya çalıştım.

Can arkadaşım Nalan'ı özetlersem tam bir hayat savaşçısı, kızı ile hayatını doldurmuş mükemmel bir anne diyebilirim. Bu arada şu sıralarda T.V için eğitim alıyor ve yakında T.V kanallarında görürseniz kesinlikle şaşırmayın. Onda öyle bir azim var ki, o azim Allah'ın da izni ile  kanser denen hastalığı da yenecek ve kızı ile mutlu yuvasında daha uzun yıllar aramızda olacak. Zaten bu gücünü gören yüce yaratan ona çoktan yaşam vizesini vermiş bile. Herkesin Nalan Erbaş gibi dostu olmalı zira o dostluğa ve dostlarına çok önem veren bir insan bu yüzdende gece hayatından tanıdığımız bir çok insanında en yakın dostu ve sırdaşı. Ayrıcada tüm tanınmış camialarının da  aranan ismi Nalan Erbaş, zira o bulunduğu her yerde neşe ve sevinç kaynağı.

Bu haftanın Bir Portresini de burada bitirirken haftaya yeni Bir Portre'de buluşmak dileği ile sağlıcakla kalın sevgili okurlarım.


 
CRA 27.Temmuz.2009 Pazartesi - 15:24:00
Yorumlar4
Onay Bekleyenler0

Yorum Ekle

Bir Portre Diğer Yazıları

Rusya ateşle oynuyor..

27 Kasım 2015 - 04:33

Şehitlik ve şahadet..

12 Ekim 2015 - 03:36

CHP'nin Digitürk'e tepkisi..

10 Ekim 2015 - 03:00

Herkes safını belli etsin, etmeli..

17 Eylül 2015 - 05:01

Türkiye'ye ihanetin bedeli..

07 Eylül 2015 - 17:20

Korku imparatorluğu yaşatmamak..

16 Temmuz 2015 - 04:58

Türkiye Cumhuriyeti Devleti...

29 Haziran 2015 - 17:52

Kuzey Suriye'de neler oluyor?

23 Haziran 2015 - 04:33

Milletimize uyarı !..

01 Haziran 2015 - 04:22

Yabancı yatırımcıya dikkat..

30 Nisan 2015 - 02:45

Forbes'e tokat gibi cevap..

15 Mart 2015 - 23:44

Paralel yapı ve derin tehlike !

04 Kasım 2014 - 02:53