alexa verify

Barzani ısrarından geri adım atacak

Barzani ısrarından geri adım atacak
Giriş Tarihi: 15.09.2017 13:58 Güncelleme Tarihi: 15.09.2017 14:01 235 Okunma 0

Irak Türkmen Cephesi Başkanı Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimindeki (IKBY) referandum konusunda Barzani’nin ısrarından geri adım atacağını söyledi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Irak Kürt Bölgesel Yönetiminin 25 Eylül’de düzenlemeyi planladığı bağımsızlık referandumu öncesinde tartışmalar devam ederken, Irak Türkmen Cephesi Başkanı Kerkük Milletvekili Erşat Salihi bir açıklamada bulundu.

"Bence Barzani ısrarından geri adım alacaktır, baskılar etkisini göstermeye başladı" diyen Salihi, "Özellikle Kürt Yurtseverler Birliği (KYB) bile toplantılarında bu referandumun Kerkük ve diğer anlaşmazlıkların olduğu bölgelerde gerçekleşmesini uygun görmüyor. Bunun net kararı eğer toplantı olursa Kürt Parlamentosunda çıkacak. Biz kendilerine bu referandumun Orta Doğu için tehlikeli bir adım olduğunu söyledik. ’Evet’ oyu diye bir şey yok, çünkü zaten Kürt halkının büyük kısmı bu referandumu kabul etmiyor. Ayrıca Araplar, Türkmenler de dahil olmak üzere herkes bu referanduma karşı. Kerkük de referanduma dahil olmayacaktır. Böyle bir referandumu Irak da, diğer devletler de tanımayacak" ifadelerini kullandı.
 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90