alexa verify

Hollanda'da siyasette üslup yerlerde

Hollandada siyasette üslup yerlerde
Giriş Tarihi: 12.10.2017 17:29 Güncelleme Tarihi: 12.10.2017 17:34 328 Okunma 0

Hollanda Başbakanı Mark Rutte, mecliste gerçekleştirdiği konuşmasında Sağcı PVV Partisi Başkanı Geert Wilders‘ı 'kadına'benzetti. Wilder ise bunun üzerine, 'Bütün Hollanda, Sayın Rutte’nin şimdiye kadar bir karısının olup olmadığını bile bilmiyor' dedi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Hollanda 208 gün sonra hükümet kurmasının ardından, bugün meclis toplantısında çirkin atışmalara şahit oldu.

Sağcı PVV Partisi Başkanı Wilders‘in koalisyon içerisine alınmadığı için serzenişte bulunmasına yanıt Başbakan Mark Rutte’den geldi. Wilders’a alaycı bir dille yanıt veren Rutte, sağcı parti liderini bir kadına benzetti.

Rutte’nin mecliste konuşması sırasında "Wilders bu konuda biraz kadına benziyor. Sevilmek istemeyen ve mümkün olduğunca kendini çirkin gösteren bir kadın” dedi. Rutte’nin açıklamasını “Ve bunu kişisel bir saldırı olarak görüyorsa, Sayın Başkan kesinlikle haklı” diyerek sürdürmesi üzerine Wilders kürsüye gelerek Hollandalı Başbakana yanıt verdi.
Wilders, "Bunu diyen kim? Bütün Hollanda, Sayın Rutte’nin şimdiye kadar bir karısının olup olmadığını bile bilmiyor” dedi. Rutte ise, Wilders’a “Evet bu da doğru, bilmemeleri yani” diyerek seslendi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90