alexa verify

İşte yurt yangını felaketinin acı hatırası...

İşte yurt yangını felaketinin acı hatırası...
Giriş Tarihi: 30.11.2016 14:53 Güncelleme Tarihi: 30.11.2016 15:03 698 Okunma 0

Adana'nın Aladağ ilçesinde bulunan bir kız öğrenci yurdunda çıkan yangında 11'i kız öğrenciler olmak üzere 12 kişi hayatını kaybederken 22 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Haberin Fotoğraflarını Göster
Haber: İnternet Haber Servisi - Adana Aladağ'da çıkan yangın tüm Türkiye'yi kahrederken söndürme çalışmaları içeriden gelecek müjdeli bir haber ümidiyle sürdürüldü.

Ancak gün ağardığında yangının acı tablosu da tüm çıplaklığıyla kendini gösterdi.

BAKANLAR BÖLGEDE
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Adana'daki 12 kişinin hayatını kaybettiği kız yurdu yangınında ihmallerin araştırılıp, sorumluların cezalandırılacağını bildirdi. Öğrenci yurdunda yangın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan, Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile birlikte Adana'nın Aladağ ilçesindeki Aladağ Tahsil Çağındaki Talebelere Yardım Derneği Ortaöğretim Kız Öğrenci Yurdu'nda incelemelerde bulundu.

AİLE BAKANINDAN AÇIKLAMA
İncelemelerin ardından basın açıklaması yapan Bakan Sayan, bir eğitmenin küçük yaşta çocuğunun da hayatını kaybettiği yangına ilişkin, "Bakanlık olarak 32 kişilik psikososyal ekiplerimiz sahada. Adli tıp ve hastanede görev yapıyorlar. Bakanlarımızla ailelerimizin yanında acılarını paylaşmak için buradayız. Sonuna kadar araştırılacak bu durum.

O İDDİAYI ARAŞTIRIYORUZ
Bugün acıyı paylaşmak için burada ailelerin yanındayız Bizim de evlatlarımız var, gerçekten çok derinden yüreğimiz yandı. Şu an olay yerini gördük brifing aldık, hastanelere gidip ailelerin acılarını paylaşacağız. 22 yaralımızın durumları hakkında bilgi alacağız. Milletimizin başı sağolsun, çok büyük bir acı yaşadık. Araştırmalar yapılıyor. Yangın merdiveninin kilitli olduğu sadece iddia, sonuna kadar araştırılacak. En az bir ihmali olanlar cezasını çekecekler" dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90