alexa verify

Ramazanda sınır ötesindekiler de unutulmadı

Ramazanda sınır ötesindekiler de unutulmadı
Giriş Tarihi: 17.06.2017 13:54 86 Okunma 0

İç savaş nedeniyle ülkelerini terk eden binlerce Suriyeliye ev sahipliği yapan 'Ensar kenti' Şanlıurfa, ramazanda sınır ötesine de yardım gönderiyor.

Haber: Anadolu Ajansı - İç savaş nedeniyle ülkelerini terk eden yaklaşık 650 bin sığınmacıya ev sahipliği yapan "Ensar kenti" Şanlıurfa'da, ramazan dolayısıyla dağıtılan yardımlar sığınmacıların yüzünü güldürüyor.

Yardımlaşma ve paylaşma duygularının mübarek ay dolayısıyla zirveye çıktığı kentte, hayırseverler ve sivil toplum kuruluşları sınır ötesindeki Suriyelilere de yardım ulaştırmak için çalışmalarına hız verdi.

Şanlıurfa İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye tarafında ağaçların altına sığınmış, susuz, elektriksiz, bir parça ekmeğe muhtaç çok sayıda Suriyelinin bulunduğunu söyledi.

Bu insanların çok zor şartlarda yaşam mücadelesi verdiğini belirten Gerem, "Sınır ötesine ramazan öncesinde yardım gönderdik. Şu anda sınır ötesindeki 5 fırına un gönderiyoruz. Fırınlarda bu unlardan yapılan ekmekler bölgedeki halka dağıtılıyor." dedi.

"Sen açken ben tok yatamam"
Gerem, Şanlıurfa Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ve sivil toplum kuruluşları olarak un kampanyası başlattıklarını ifade etti.

"Sen açken Ben tok yatamam" ismini verdikleri kampanya ile sınır ötesine daha fazla yardım göndereceklerini vurgulayan Gerem, şöyle konuştu:
"Ramazan ayı dolayısıyla daha önce sınır ötesindeki fırınlara 4 tır un gönderdik. Orada ihtiyaç çok olduğu için unlar yetmiyor. Dolayısıyla ramazanın bereketiyle bölgenin un ihtiyacını karşılamayı düşünüyoruz. Yakın bir zamanda inşallah un yüklü tırları sınır ötesine göndereceğiz. Bu kampanyamız kapsamında kentin çeşitli bölgelerinde yardımların toplanması için stantlar açtık. Vatandaşlarımız orada rahatlıkla bağış yapabilirler. 50 kilo un karşılığında 60 lira bağışlayabilirler."

 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90