alexa verify

Şehit isimleri taşıyan parklarda alkol satılmasın

Şehit isimleri taşıyan parklarda alkol satılmasın
Giriş Tarihi: 17.06.2017 13:07 124 Okunma 0

Şehit Babası Ergenç, 'Şehitlerin anısını yaşatmak için şehit isimlerinin verildiği parklara alkol satan büfeler koyuyorlar. Şehit ailesi olarak bundan çok rahatsız oluyoruz, bu durum canımızı acıtıyor.' dedi.

Haber: Anadolu Ajansı - Mehmetçik Vakfı yetkilileri, babalar günü dolayısıyla, Afyonkarahisar'da 2012'de meydana gelen mühimmat deposu patlamasında şehit olan Onbaşı Faruk Ergenç'in ailesini ziyaret etti.

Mehmetçik Vakfı, şehit ve malul yakınları irtibat müdürü, emekli Piyade Albay Fahrettin Dörtkol, AA muhabirine yaptığı açıklamada, şehitleri geri getirmenin mümkün olmadığını ama onların anılarına, hatıralarına sahip çıkmanın asli vazifeleri olduğunu söyleyerek, "Biz de bu maksatla şehidimizin babasını ziyaret ettik ve babalar gününü tebrik ettik." diye konuştu.

Şehit Onbaşı Faruk Ergenç'in Babası Bekir Ergenç, Mehmetçik Vakfının her zaman yanlarında olduğunu, özel günlerde kendilerini ziyaret ettiğini ve bayramlarda kurban eti yolladığını belirterek teşekkür etti.

Baba Ergenç, şehitlerin anısını yaşatmak için şehit isimlerinin verildiği parklara, alkol satan büfelerin konulduğunu, şehit ailesi olarak bundan çok rahatsız olduklarını ve bu durumun canlarını acıttığını dile getirdi.

Yetkililere seslenen Ergenç, "Şehit parklarında alkol satan büfelerin ya ruhsatını iptal etsinler ya da satışını iptal etsinler. Devletimizin bu konuyla ilgili bir adım atmasını bekliyoruz." diye konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90