Hacı Ahmet Pakel Vakfı Medine'De İftar Yemeği Verdi

Denizli'deki Nakşibendî tarikatına bağlı Kepenek cemaatinin lideri Hacı Ahmet Pakel, vakıf üyeleriyle beraber geldiği Medine'de, tüm Müslümanları davet ederek iftar yemeği verdi.

İsmini taşıyan Hacı Ahmet Pakel Vakfı'nın Başkanı olan Hacı Ahmet Pakel ev sahipliğinde düzenlenen iftar yemeğinde buluşan Türklerin yoğun olduğu Müslümanlara vakıf üyeleri hizmet ederken, menünün zengin olması dikkatlerden kaçmadı.

İftar yemeği için deve kesilirken menüde ayran çorbası, deve et sote, deve etli pilav, salata, kaşık helvası ikram edildi.Mekke ve Medine'de tek tip giydikleri elbiselerle dikkatleri her yerde üzerlerine çeken ve düzenli ibadetleriyle takdir toplayan vakıf üyelerinin İftar yemeğinde bir asker disipliniyle davetlilere hizmet etmeleri takdirle karşılandı.Bayanlar ve erkekler için ayrı ayrı yerlerde kurulan Türk usulü sofralarda yapılan iftar öncesinde okunan ilahiler ve yapılan dualar yemeğe katılanları manevi atmosfere soktu.Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Selma Aliye Kavaf'ın katıldığı bir hayır yemeği ile gündemden uzun süre düşmeyen Hacı Ahmet Pakel vakfı üyelerinin giydikleri tek tip elbise ile verdikleri ihtişamlı iftar yemeğiyle Medine'de gönüllerde taht kurdukları gözlemlendi.

Ogün Gazetesi Yöneticilerinden Ferhat Yıldırım ile görüşen vakıf başkanı Hacı Ahmet Pakel, yıllardır düzenli şekilde kutsal topraklara geldiklerini belirterek, ''Biz milletimize yakışır şekilde tek tip kıyafet giyiyor ve ibadetlerimizi disiplinli bir şekilde tamamlıyoruz.

Bu sistemin tüm hacılarımız ile umrecilerimizde uygulanmasını diliyoruz.

Bu kıyafetlerin yaygınlaşmasından maddi olarak bir katkımız olduğu düşünülmesin. Ülkemizden kutsal topraklara gelen vatandaşlarımızın bu kıyafetleri giymesinden manevi olarak kazancımız olabilir'' diyerek ülkemiz için her türlü hizmete hazır olduklarını söyledi.


 

 
CRA 17.Eylül.2009 Perşembe - 04:56:00
Yorumlar0
Onay Bekleyenler0

Yorum Ekle