alexa verify

Doğu Karadeniz ve Batı Ege'de sağanak uyarısı

Doğu Karadeniz ve Batı Egede sağanak uyarısı
Giriş Tarihi: 03.05.2016 10:25 3231 Okunma 0

Ege Bölgesi'nin batı kıyılarında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın kuvvetli olmasının tahmin edildiği belirtilirken, Doğu Karadeniz'de de hafta sonuna sağanak bekleniyor.

Haber: Ozan Koltuk - Doğu Karadeniz'de hafta sonuna sağanak bekleniyor.

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, serin ve yağışlı havanın hafta sonuna kadar ülke genelinde etkili olacağı tahmin ediliyor.

Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi verileri doğrultusunda, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde bugün görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların yer yer kuvvetli olacağı, bu geceden itibaren kıyı kesimlerinde yoğunluk kazanarak hafta sonuna kadar etkili olacağı değerlendiriliyor.

Rüzgarın Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde güney yönlerinden saatte 40-60 kilometre hızla fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

Yetkililer, kuvvetli yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi, dolu yağışı ile kuvvetli rüzgarın neden olabileceği çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısını yaptı.

Batı Ege'de gök gürültülü sağanak bekleniyor
Ege Bölgesi'nin batı kıyılarında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın kuvvetli olmasının beklendiği bildirildi.

Meteoroloji 2. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, bugün akşam saatlerinden sonra batı kıyılarında başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanağın, gece saatleri ile yarın bölge genelinde kuvvetli olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kuvvetli yağışlar nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım, lokal dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90