alexa verify

Başkan Akgün: 'Özgür basının her zaman yanındayız'

Başkan Akgün: Özgür basının her zaman yanındayız
Giriş Tarihi: 03.09.2016 01:00 692 Okunma 0

Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, İstanbul Yerel Gazeteciler Derneği'nin (İYGAD) yeni merkez ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Başkan Akgün, “Özgür basının her zaman yanındayız” dedi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - İSTANBUL - Çok sayıda gazetecinin katıldığı açılışa CHP'nin eski dönem milletvekili Süleyman Çelebi, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP Beylikdüzü İlçe Başkanı T. Taşkın özer, AK Parti Büyükçekmece İlçe Başkanı İlker Gürbüz, MHP Beylikdüzü İlçe Başkanı Ali Aydın, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Turgay Olcayto, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış töreninde konuşan Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, doğruları yazan ve özgür basının her zaman yanında olduğunu belirterek, “Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor.Siyasi söylemlerimizi çok dikkatli seçmemiz lazım. 15 Temmuz'dan sonra Türkiye'de bir şeyler değişmeye başladı. Yazarlarımız özgürce hür iradesiyle beynindekileri kaleme aktarıp, topluma iletemediği müddetçe ülkemizde demokrasi olmayacaktır. Bu ülkede hukukta bağımsızlık ve tarafsızlık tesis edilemediği müddetçe de demokrasi olmayacaktır” dedi.

"Demokrasiyi tesis etmek hepimizin görevidir"
Demokrasi açısından gazetecilerin veya sivil toplum kuruluşlarının önemine de vurgu yapan Başkan Akgün şunları söyledi: “Türkiye’de gazeteci, düşünür, yazar, çizer kişiler hiç bir baskı altında kalmadan, hiç kimseden korkmadan kalemlerini işletemedikleri takdirde üçüncü sınıf olan demokrasimiz dördüncü sınıf kulvarına doğru yol alacaktır. Memleketimiz korkunç bir darbe teşebbüsünden döndü. Demokrasiyi tesis etmek sadece iktidarın görevi değil, belediyecinin, basının, sokaktaki vatandaşların yani hepimizin görevidir ama hukuki çerçeveyi oturtmak ve hukuk anlamında bu işleri yürütmek iktidara aittir. Memleketimizin geleceği için kendi çıkar ve menfaatlerimizi bir tarafa koyarak düşünmeyi Allah bizlere nasip etsin.”İYGAD Başkanı Mehmet Mert tarafından Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’e bugüne kadar basına verdiği katkılardan ötürü bir teşekkür plaketi verildi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90