alexa verify
Asayiş / 14.10.2017 09:49

Yazar kasa faresi kamerada

Bursa’da bir büfenin yazar kasasından 6 bin lira çalan hırsız kameralara yakalandı. 2 kişinin büfe görevlisini oyaladığı sırada içeriye giren bir diğer kişi, etrafı kontrol ettikten sonra kasadaki paraları alıp kayıplara karıştı.

Olay Osmangazi ilçesine bağlı Doğanbey Mahallesi’nde bir büfede meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, büfe görevlisi Güral Ertan’ın yanına gelen iki kişi yol sorma bahanesiyle büfeciyi oyalamaya başladı. Bu sırada elinde telefonla büfeye giren bir kişi bir süre telefonla konuşur gibi yaptıktan sonra kasaya yöneldi. Etrafı kolaçan ettikten sonra kasaya bir kez daha yönelen zanlı, 6 bin lirayı çalarak büfeden çıktı. Büfeci Ertan’ın fark etmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri incelemelerde bulundu.

HIRSIZLIK ANI KAMERAYA YANSIDI

Hırsızlık anı ise kameralara yansıdı. Görüntülerde, büfeye telefonla konuşan bir şahsın geldiği ve etrafı kontrol ettiği görülüyor. Daha sonra kasaya giden ve tekrar etrafı kontrol ettikten sonra ikinciye tekrar kasaya yönelen şahıs paraları alıp büfeden çıkıyor.

Büfe sorumlusu Erol Çanka, "Büfede arkadaşımızın bulunduğu sırada 2 kişi gelmiş. Onlar arkadaşı oyalarken, 1 kişi de içeriye girmiş. Görüntülerde olduğu gibi bir kez kasaya gidiyor, etrafı kontrol ettikten sonra ikinci gidişinde 6 bin lirayı alıyor" dedi.

Polisin, 3 şüpheli şahsı bulmak için başlattığı tahkikat sürüyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.