alexa verify

2019'da aday olmayacağım

2019da aday olmayacağım
Giriş Tarihi: 15.07.2017 11:36 170 Okunma 0

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 2019 Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmayacağını açıkladı.

Haber: Fatih Mehmet Kayalı - Adalaet yürüyüşüyle gündemde olan Kılıçdaroğlu 2019 Cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili açıklamalar yaptı.

Kemal Kılıçdaroğlu yaptığı açıklamada kendisinin aday olmayacağını söyledi ve “Ben partiler üstü bir aday istiyorum” dedi. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu eski Cumhurbaşkan'ı Abdullah Gül'ün aday olma ihtimaliyle ilgili “Ne yapacağına Abdullah Gül’ün kendisinin karar vermesi gerekir. Ama ben şimdiden, seçimlere iki yıl önceden bir isim verme hatasına kesinlikle düşmem” dedi. 

Kılıçdaroğlu, “Adalet yürüyüşü mitingine bir milyondan fazla insanın katılması sizi şaşırttı mı” sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Vatandaşların büyük çoğunluğunun Türkiye’deki gelişmelerden, hükümet baskısı ve sosyal adaletsizlikten rahatsızlığını biliyordum. Daha nisan ayındaki anayasa referandumunda bu kendini gösterdi. Yaklaşık yüzde 50’si Erdoğan’a karşı oy verdi. Ama insanların adalete bu denli susadığını düşünmemiştim.” dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu “15 Temmuz 2016 gecesi gerçekten ne oldu” sorusuna şöyle yanıt verdi; “Bunu kimse bilmiyor. Darbe gerçekti. Bu hain darbeden Gülen’in sorumlu olduğu konusunda hiçbir şüphem yok. Biz hükümeti bu cemaatin tehlikeleri üzerine devamlı uyardık. Ama Erdoğan bizi dinlemek istemedi. Gülen’le müttefiktiler. Türkiye’yi aralarında paylaştılar. AKP’li politikacılar Gülen’i yıllarca ziyaret ettiler. İkisi arasındaki savaş, 15 Temmuz’da 300 insanın hayatına mal oldu. Türk istihbaratı 15 Temmuz günü öğleden sonra olası bir darbe ihbarı aldı. Ama Erdoğan akşam eniştesinden öğrendiğini iddia ediyor. Biz, hükümetin yararlanmak için darbe girişimini belirli bir noktaya kadar bıraktığına inanıyoruz.” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90