alexa verify

AK Parti'den MYK sonrası flaş açıklama

AK Partiden MYK sonrası flaş açıklama
Giriş Tarihi: 13.09.2017 17:59 1402 Okunma 0

AK Parti MYK, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.

Haber: İnternet Haber Servisi - Toplantı sonrası, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, toplantının gündemine ilişkin basın açıklaması yaptı.

Ünal, açıklamasında CHP'li Kılıçdaroğlu'nun SİHA'lar ile ilgili skandal açıklamalarına ilişkin, "Biz CHP'yi sıfatlandırırken özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si demeyi tercih ediyoruz. Bu Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, devam eden FETÖ davalarına ilişkin yaptığı açıklamada, "Bu çerçevede ana muhalefet partisinin hem FETÖ ile hem PKK ve DEAŞ ile yürüttüğümüz mücadeleye ilişkin açıklamaları oluyor. Yapılan son kamuoyu araştırmasında FETÖ ile mücadelenin başarılı olduğu sorusuna FETÖ ile mücadelede başarıya EVET olarak verilen cevabın, yüzde 72 olduğunu, PKK ile mücadelenin başarılı olduğuna yüzde 74 EVET cevabı alındı" dedi.

"BU ATATÜRK'ÜN KURDUĞU CHP DEĞİL"

CHP'li Kılıçdaroğlu'nun SİHA'lara ilişkin skandal açıklamalarına da değinen Ünal, "CHP devletin terörle mücadelesini itibarsızlaştırmaya çalışıyor. Atatürk'ün kurduğu bir siyasi partinin bugün geldiği duruma baktığınızda malesef durum içler acısı. Biz CHP'yi sıfatlandırırken özellikle Kemal Kılıçdaroğlu'nun CHP'si demeyi tercih ediyoruz. Bu Atatürk'ün kurduğu CHP olamaz" dedi.

Ünal, toplantıda ele alınan konulara ilişkin yaptığı açıklamanın ardından basın mensuplarının sorularını cevapladı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90