alexa verify

Vize krizinin temelinde...

Vize krizinin temelinde...
Giriş Tarihi: 12.10.2017 15:03 345 Okunma 0

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Dursun Çiçek, 'Vize krizinin temelinde bağımsız Kürdistan, Sevr ve bu süreçte Siyonizm ve emperyalizmin planlı projeleri yatıyor' dedi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - TBMM'de basın toplantısı düzenleyen Çiçek, ABD ile yaşanan vize krizine değinerek, "Vize krizinin temelinde bağımsız Kürdistan, Sevr ve bu süreçte Siyonizm ve emperyalizmin planlı projeleri yatıyor. Bu konuda iktidarı bir kez daha ikaz ediyoruz. Fiilen ayrıldıkları Büyük Ortadoğu Eş Başkanlığından resmen istifa etmesini hem Başbakan hem Cumhurbaşkanından talep ediyorum. Bu milletin talebidir. Büyük Ortadoğu Projesi'nin ne hain bir proje olduğunu, Türkiye ve bölgeye ne büyük zararlar verdiğini artık kamuoyu, milletimiz çok açık görüyor" diye konuştu.

Çiçek, "IŞİD konusunda sağladıkları desteği teşekkürle karşılıyoruz ama PKK ve uzantıları, Kuzey Irak ve vize konusunda kamuoyu vicdanını yaralayan müttefiklik ve dostluğa sığmayan eylemlerini de bir an önce sona erdirmelerini bekliyoruz. Tehdit olarak da algılamıyorum" ifadelerini kullandı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90