alexa verify

Ak Parti'nin güçlü yüzü; 'İdris Naim Şahin'


Merhaba Sevgili Ogün Gazetesi okurları yeni bir haftada daha sizlerle olmanın güzelliği ile önce Yüce Allah’a şükür ediyorum sonrada hepinize sevgilerimi iletiyorum. Sevgili dostlar Yüce Allah’a her zaman her uyandığım güne başlarken şükür ediyorum zaten ama yıllar geçtikçe kaybettiğimiz gencecik dostlarımı düşündükçe bu şükrüm daha da artıyor. Tabii bizlerin vaktinin nerede ve ne zaman dolacağını sadece o Yüce Yaratan biliyor. Bu durumda nefes aldığımız, tüm günlerimizin kıymeti bilerek yaşamalıyız. Özellikle yeni bir yıla daha girmek üzere olduğumuz şu günlerde, geriye baktığımızda nice güzel dostları kaybetmenin acısı ve düşüncesi sanırım beni fazlaca etkiliyor, en iyisi sözü daha uzatmadan Portremize geçelim.

Bu hafta Bir Portre’de sizlere Ak Partinin aslında kendini çok ön plana çıkarmayı sevmeyen güçlü yüzü, Ak Parti Genel Sekreteri ve İstanbul Milletvekili İdris Naim Şahin’i anlatacağım.

İdris Naim Şahin; 1956 yılında Ordu’nun Ünye İlçesinde doğmuş tipik bir Karadeniz insanı, ilk ve orta öğrenimini burada tamamladıktan sonra İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesini 1976 yılında tamamlayıp mezun olmuş. Avukatlık yerine Kaymakamlığı tercih eden Şahin; 1980 yılından itibaren bir çok ilçemizde bu görevi ifa etmiş. Sıra ile Araklı, Türkeli, Ermenek, Devrakani, Eleşkirt, Cizre ve Elmalı kaymakamlığını yaptıktan sonra, 1989 yılında İç işleri Bakanlığı Başmüfettişliği görevine getirilmiş. 1994 yılında tercihini eski dostu şimdiki Başbakanımız R.Tayyip Erdoğan’ın yanında olmaktan yana yaparak, İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanlığı Genel Sek.yardımcılığı görevine atanmış. 1999 yılında İstanbul B.Şehir Bel.Bşk Danışmanlığı görevinin yanında, Adapazarı Bel.Başkanlığı Genel Koordinatörlüğü görevinde bulunduktan sonra İstanbul Büyük Şehir Bel.Başkalığı Teftiş Kurulu başkanlığını yürütmüş. Bu dönemlerde özellikle memleketi Ordu ile ilgili bir çok dernek ile yine Türkistan derneklerinde ve daha bir çok sosyal dernekte görev almış.

Tam bu dönemlerde kurulan Ak Partide kurucu olarak bulunan İdris Naim Şahin, Ak Partinin İstanbul Milletvekili olup iki dönemdir bu görevi ile beraber, Ak Parti M.K.Y.K üyeliğini ve siyasi partilerde ikinci güç kabul edilen Genel Sekreterlik görevlerini de aralıksız günümüze değin sürdürmeye devam etmiştir. İngilizce bilen 6 çocuklu Şahin’in genel biyografisini sizlere kısaca anlattıktan sonra benim için çok özel olan bu sessiz güç ile ilgili Portreme devam edeyim.
İdris Naim Şahin, genelde hiç medyatik olmamıştır, sanıyorum bu konuya da oldukça özen göstermiş olacak ki, birçok Genel Başkan Yardımcısı ve Millet Vekili T.V ve gazetelerde söyleşilere katılıp boy gösterirken Şahin zamanını devlet ve parti işleri ile, İl gezi ve Dernek toplantılarına ayırmayı tercih etmiştir. Genel anlamda polemiklerde İdris Naim Şahin’i göremezsiniz çünkü sevmez. Sanırım bu bir türlü yaradılış şekli, Sayın Şahin’in az ve kısa konuşmayı seven, çoğu kez konuşmak yerine dinlemeyi tercih eden yaradılışı sanırım onu başkalarından farklı kılan yönü. Bundan yaklaşık 4 yıl önce idi, o günlerde yapılamayan bir Cumhur Başkanlığı seçimi vardı ve hatırlarsanız Genel Kurmay'ın gece yarısı bildirisi gelmişti, o gün Ordumu devletimi çok seven biri olmama rağmen bir vatandaş olarak Ak Partiye büyük haksızlık yapıldığını düşündüğümden cep telefonumu elime alıp, doğal bir iç güdü ile Sayın Başbakan’da dahil bir çok Ak Parti Milletvekili ve yöneticisine, ki bunların içinde Sayın Şahin’de vardı, mesaj çekerek “Şahsım ve beraber çalıştığım tüm mesai arkadaşlarım adına yapılan bu haksızlıkları protesto ederek sizlerin yanında olduğumuzu bilmenizi istiyoruz.” demiştim. Tabii bir çok Vekilimiz ve Bakanımız cevaben arayarak, bize teşekkür etti ancak Sayın Şahin’in ki en manidarı idi bana göre. Hiç unutmuyorum bir pazar günü idi ve Sayın Şahin beni arayarak “Sayın dostum sizler bu duyarlılıkta olduğunuz sürece inanın Sayın Başbakan’ımız başta olmak üzere bizler öyle güçlü hissediyoruz ki kendimizi, bu Ülke uğruna doğru bildiğimiz yolda sonuna kadar gideceğiz.” demişti. Ve sonuna kadarda gidildiğini bir çok önemli sorunun çözüldüğünü görüyorum şimdi. Bana sakın siyaset yapıp Ak Parti propagandası yapıyorsun demeyin, bunu defalarca yazdım ben inandığım şeyleri yazar söylerim, asla Ak Parti’den bir beklentim olmadı ve olmayacaktır bu yüzdende bendeniz çok rahat kalemini kullanan biriyim sevgili okurlar. Ben bugün Ak Partiye açık destek veren demokrat, Atatürkçü bir vatandaşım. Gazetemizde Ak Parti’nin yaptıklarını eleştiren ve çeşitli partilere destek veren bir çok yazarımız var işte bizler böyle bir Ogün ailesinin bireyleriyiz.

Sevgili okurlar Ogün gazetesi tam 5.yaşını dolduruyor bu ay ve 6.yılına giriyor, bu yıllar içerisinde inanın bana bir tek gün Ak Parti’nin üst yönetimindeki dostlarımdan “Ya dostum sizin gazetede bizimle ilgili eleştiri yapanlar var.” diye tek kelime bir söz duymadım, gazetemizin ve Ogün Haber’in Ak Parti camiasında ciddi şekilde okunduğunu da iyi biliyorum. Demek ki yazı yazanlar üslubunu ayarladıktan sonra kimse eleştiriye kapalı değil. Bendeniz yine Portremizin dışına taşıverdim sanırım portremize dönüp yazımızı toparlayalım.

İdris Naim Şahin; aslında son derece gönül insanı, bunu geçen yıl oğlunun düğününde de gördüm, buraya davet edilenlerin inanın çoğunluğu halktan insanlardı. İstanbul Sütlüce Kongre Merkezini dolduran davetlilerin büyük bölümü Ordu ilimizden olsada memleketimizin bir çok değişik yerinden gelen insanlarda de mevcttu,  bu da gösteriyor ki Sayın Şahin sadece Ordu’da değil tüm illerimizde tanınıp sevilen biri. Sayın Başbakan’a son derece bağlı olan Şahin’i düğünde Sayın Başbakan yalnız bırakmamıştı tabii.

Ve oğlu Ömer Faruk ile gelini Şeyma’nın nikah şahidi de Sayın Tayyip Erdoğan ile Devlet Bakanı Hayati yazıcı ve Bosna Hersek Başkanı Mustafa Mojezinoviç idi. Bu düğünden hatırımda kalan ise düğünün kalabalığı davetlilerin yanında Ordu’lu Şahin’in nikah şekerlerinin içine koydurduğu fındıklardı. Sayın Şahin ile ilgili şüphesiz anlatılacak çok şey vardır, ancak ben lafı daha fazla uzatmayacağım, adıyla sanıyla, kişiliği ile son derece düzgün bir Anadolu insanı Ak Partinin ve Sayın Başbakan’ın gizli silahı İdris Naim Şahin.Yazımı sonlandırmadan Sayın Şahin’in çok iyi bir tavla oyuncusu olduğunu da yazmadan geçmeyelim. Kendilerine ülkemiz için daha güzel şeyler yapabilmeleri adına başarı dilerken, yaklaşmakta olan genel seçimlerinde öncelikle Ülkemize sonrada tüm Ak Parti camiasına hayırlara vesile olsun.

Bu haftalıkta Bir Portremizin sonuna geldik, haftaya yeni Bir Portrede buluşmak ümidi ile sağlıcakla kalın sevgili okurlarım.

senai çam4 yıl önce
syn İ.Naim ŞAHİNİ bundan daha iyi anlatabilecek yoktur sanırım. Ağzına kalem tutan eline sağlık üstad.
süleyman ergin6 yıl önce
ak parti ve başkanım idris naim şahin tarihe yazılacak dünyada büyük başarıya imza atmıştır bi diyarbakırlı olarak onu kalbimızde taşıyoruz saygılar sunar
A.Babucu6 yıl önce
Sayın Genel Sekreterimiz son derece mütevazi ve çok iyi bir Siyasetçi ve Devlet adamıdır.Tayyip Erdoğan önderliğinde, İ.Naim Şahin ve diğer tüm arkadaşları ile Ak Parti ile güzel ülkemiz nice başarılı ufuklara yelken açacaktır...
figen gürkan6 yıl önce
idris beyle geçen seçimlerde fatih'te tanıştım kendileri son derece düzgün ve mütevazi bir devlet adamı yazarı tebrik ediyorum, tespitleri için...