Hak adına, birlik, dirlik, temizlik, değişim ve gelişim

Vatandaşın Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan’a olan güvenleri tamdır, lakin, işini iyi yapmayan, ehil olmayan yöneticiler konusunda kafalar ciddi anlamda karışıktır.
Hak adına, birlik, dirlik, temizlik, değişim ve gelişim
Geçtiğimiz seçimlerde İstanbul ve Ankara’da oyların azalma nedeninin halkın sesine kulak vermeyen, eleştirileri çözüme ulaştırmayan yöneticiler olduğu konusunda herkes hem fikirdir.
 
Nasılsa Cumhurbaşkanı meydanlarda halkla buluşuyor, Başbakan vatandaşın ayağına gidiyor diyerek boşuna işgal ettikleri koltuklarda göbeklerini kaşıyarak oturan yöneticilerin geçtiğimiz seçimlerde oy kaybettirdiği gerçeğini görmezden gelemeyiz.
 
Vatandaşın şikayetlerini görmezden gelen, halka tepeden bakan ve mana planı yerine madde planını ön planda tutanlar seçimler öncesi ortamı bulandırmaktadırlar.
 
Yöneticiler Cumhurbaşkanımız Erdoğan gibi halka ve hakka hizmet için çalışabilirlerse oy düşüşü yaşanmaz.
 
Emlak Konut ve Toki’den daire alan vatandaşların sorunları masaya yatırılırsa, oy düşüşü yaşanmaz.
 
Hastanelerde vatandaşa güler yüzlü hizmet vermenin önemi çalışanlara anlatılırsa oy düşüşü yaşanmaz.
 
Trafikte siren takan araçlar sivil araçları ve trafiği tehdit etmeyi bırakırsa oy düşüşü yaşanmaz.
 
Hafriyat kamyonlarından rahatsız olan vatandaşların yaptığı ihbarlar değerlendirilse, yasak saatlerde bu araçların trafiğe çıkışı engellenirse, oy düşüşü yaşanmaz.
 
Fetö terör örgütü ile ilişkili olanların Fetö karşıtı gibi siyasette boy göstermesine müdahale edilirse oy düşüşü yaşanmaz.
 
Belediye başkanları kibir yerine mütevaziliği, kaymakamlar ise protokol yerine halkın arasına karışmayı tercih ederse, oy düşüşü yaşanmaz.
 
Daha bir sürü neden sıralayabiliriz ama ne olursa, olsun, bu liyakatsizlere rağmen vatandaş cumhur ittifakının yanında dimdik durmaktadır. Lakin vatandaşın yanında Cumhurbaşkanı Erdoğan haricinde dik duran bir başka isim bulunmamaktadır.
 
Akıncılar ve ülkücülerin kol kola girdiği bu günlerde olumsuz hareketler sergileyen yöneticilere rağmen seçimlerden zaferle çıkılacağı düşünülmektedir.
 
Bu seçimlerde, Hak adına, birlik, dirlik, temizlik, değişim ve gelişim kelimeleri bir başka anlam taşıyor.
 
* * *
 
İNSANI YAŞAT Kİ, DEVLET YAŞASIN !..

 

Uzun zamandır sosyal mecrada olsun, köşe yazılarımda olsun emlak konut temalı söylemlerimi takip edenler bilirler. Bilmeyenlerin ve duymayanların da durumu öğrenmesinde fayda var.
 
Şeyh Edebali’nin ‘Şunu da unutma; insanı yaşat ki, devlet yaşasın!’ sözünün tam kullanılacağı olaylar Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yeni şehir diye ilan ettiği Kayaşehir’de bulunan Emlak Konut Başakşehir Evleri’nde yaşanıyor.
 
Ciddi bir sorun var, mağdur olanlar, sorunları karşısında muhatap bulamayanlar var.
 
Emlak Konut A.Ş’nin inşa ettiği, Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca satışa çıkarılan ve Turyap A.Ş tarafından da pazarlanan Emlak Konut Başakşehir Evleri’nde tam bir keşmekeş hakim.
 
Bakanlık tarafından satışa çıkarıldığı için tereddüt etmeden daire satın alan vatandaşlar değişik olaylar ile karşılaşıyorlar ve sorunlarla da başbaşa kalmak zorunda bırakılıyorlar.
 
Peki nedir bu sorunlar; rutubet, boyalarda kabarma, parkelerde şap atılmadığından sorunlar, parke süpürgelikleri gelişi güzel kesilmiş ve aynı şekilde monte edilmeye çalışılmış, tuvalet ve banyo mobilya malzemelerinde çizikler, kapılarda darbe izleri, binanın dış cephesinde çatlaklar, pencerelerde kırıklar ve çizikler, silikonlar parmakla gelişi güzel çekilmiş, duvarlarda yamukluklar vs…..
 
Mağdur olan vatandaşlar önce emlak konuta şikayetini iletiyor, ardından yüklenici firma elemanları yapacaklarına dair söz veriyor. Yapmaya çalışıyorlar ama işin ehli ustalar olmadıklarından mı yoksa yapıyormuş gibi yapın talimatı mı alıyorlar, bilinmez, yapılanlar ile daire daha da kötü şekilde size teslim edilmeye çalışılıyor.
 
Bazı sorunlara ise hiç müdahale edilmiyor. Bu projede kapı çizikleri, pimapenlerde kırıklar, duvardaki yamukluklar, parke altında şap olmaması, parke ile fayans arasında kot farkı olması, fayansların terazi kullanmadan yapılması, fayanslardaki defo ve kırıklar, tuvaletlerde yalıtım kullanılmaması, boya dökülmeleri, rutubet gibi defolar kusur olarak kabul edilmiyor.
 
Pardon kabul ediliyor ama sadece Emlak Konut Yetkilileri telefonda ve yüzyüze görüşmelerde kabul ediyor bu kusurları, resmi yazışmalarda bu hataların olduğu dairelerde sorun yoktur bilgisi veriliyor üst makamlara…
 
Vatandaş Emlak Konut ve Altındağ İnşaat sorunlarını çözmeyince durumu Cumhurbaşkanlığına (CİMER)’e, Başbakanlığa (BİMER)’e ve Çevre Şehircilik Bakanlığı’na bildiriyor. Bu kurumlarımızdan Emlak Konut A.Ş’ye konuyla ilgileniniz diyerek talimat veriliyor.
 
Emlak Konut gelen yazıya bahsi geçen dairedeki tüm eksiklikler yapılmıştır diyerek yanlış bilgi vererek üst makamları yanıltıyor.
 
Peki Emlak Konut neden vatandaşların şikayetlerini çözmeden çözülmüş gibi göstererek üslup hatası yapıyor sizce?
 
Yüklenici firma’yı mı yoksa kendilerini mi koruyor?
 
Her ikisi de bence? Birileri hem kendini, hemde yüklenici firma Altındağ İnşaatı koruyorlar?
 
Emlak Konut Başakşehir Evlerinde daire sahiplerinin dilinde dolaşan işten çıkarılan işçiler maaşını alamayınca dairelere zarar verdiler sözleri aklıma geldi.
 
Ortada bir zarar var, hem de büyük bir zarar…
 
Devlet bu dairelerde kullanılacak malzemeleri çok kaliteli seçmiş. Elektrik prizleri viko en kaliteli markadan ama takarken ya zarar vermişler yada prizleri üzerinden boyamışlar ya da elektrik bağlantısını yapmamışlar.
 
ESASINDA EMLAK KONUT A.Ş VE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLMİŞ

Pencereleri de ısıcam ve kaliteli pimapenden kullanılması için parasını yüklenici firmaya Emlak Konut vermiş. Fakat yüklenici firma pencereleri monte ederken hem kırmış hem çizmiş, hem de aralarında boşluk kalacak şekilde monte etmiş, pardon monte ettiğini zannetmiş.
 
Daire içi ve dışındaki tüm daire kapıları da kaliteli hoş kapılar fakat her kapıda çizik var. Çizik olmayan bir kapı bulamıyorsunuz.
 
Parkelere gelince şap atılmamış veya atılsa da düzgün yapılmamış, parkeler ile kalebodurlar arasında kot farkı olduğunu çıplak gözle fark ediyorsunuz.
 
Sözün özü şudur; Emlak Konut Başakşehir Evlerin’de devletin parası ile alınan malzemelere zarar verilmiş. Ve bu zarar görmezden gelinerek, yüklenici firmadan daireler sorunsuz olarak teslim alındığı ile alakalı imzalar atılmış.
 
Emlak Konut A.Ş’den hangi yetkili bu daireleri sorunsuz diyerek teslim almıştır?
 
Bu dairelerde yaşanan sorunlar defolar ve kusurlar neden cumhurbaşkanlığı, başbakanlık ve çevre bakanlığından gizlenmektedir?
 
* * *

İLETİŞİM HAYATIN VAZGEÇİLMEZ BİR GERÇEĞİDİR..


 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Basın Müşavirliği ve Emlak Konut A.Ş. Basın Müşavirliğine, Emlak Konut Başakşehir Evleri’nde yaşanan sorunlarla alakalı görüştüğümde gerçekten çok üzücü bir süreç yaşadım. Basın Müşavirliği Birimiyle sağlıklı iletişim kurduğum tek kurum ise TURYAP A.Ş oldu.
 
Çevre bakanlığı Basın Müşavirliğinde çalışan arkadaşlara kendilerine bir haber yapacağımı ve birtakım sorularım olduğunu söylememin ardından sorularımı aldılar ama zahmet edip, geri dönüş yapmadılar.

Emlak Konut A.Ş. Basın Müşavirliğinde çalışan hanımefendi ise sorulara cevap vermeyi bırakın beni teslim sonrası hizmetler birimine yönlendirmekle iletişimimize son noktayı vurdu.
 
Turyap A.Ş Basın Müşaviri Gülru Çongar ise diyaloga girer, girmez bir toplantı düzenleyerek, Yönetim Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleriyle bir toplantı düzenledi. Ve beni şirket merkezlerine davet ettiler. Sorduğum sorulara canlı canlı katıldığım toplantıda cevap aldım.
 
* * *



Bu ülkede dürüst olmak başa beladır ama o bela başımızın tacıdır” Muhsin Yazıcıoğlu...
 

Yasal Uyarı : Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Gün Medya Grubuna aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan habere aktif link verilerek kullanılabilir. Ayrıntılar için lütfen tıklayınız.

Yorum Yazın