alexa verify

Reyhan-Ömer Faruk çifti için buluştular..


Minik Kuş, Akbulut ve Kaya ailelerinin davetlisi olarak Reyhan-Ömer Faruk Akbulut çiftinin Feshane Kültür Merkezi’nde düzenlenen düğün törenlerine katılmış.

Termikel Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Kaya'nın kızı Reyhan Kaya ile İlim Yayma Cemiyeti Başkanı avukat Hamza Akbulut'un oğlu avukat Ömer Faruk Akbulut’un düğün törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra siyaset ve iş dünyasının önde gelen isimleri katılmışlar.

Çiftin nikâhını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş kıyarken, şahitliklerini de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Anayasa Komisyonu Başkanı Burhan Kuzu ve eski Kültür Bakanı İsmail Kahraman yapmışlar.

Düğün töreni birçok eski dostun bir araya gelmesini sağlarken, Akbulut ve Kaya aileleri mensuplarının Başbakan Erdoğan’a sevgi gösterisinde bulundukları gözlemlenmiş.

Minik Kuş, birçok siyasetçi ve işadamının yoğun olarak katıldığı törende tanıdık simalar ile de sohbet etmeyi de ihmal etmemiş.

Minik Kuş, dostlarıyla sohbet ederken, hangi masaya baksa bir tanıdığı görüyormuş. YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcısı Hikmet Tekiroğlu, İstanbul Milletvekili Feyzullah Kıyıklık, İşadamı Cengiz Aygün, Eyüp eski Belediye Başkanı Ahmet Genç, Gazeteci-Yazar Ferhat Yıldırım, işadamı Osman Demir, Prof. Dr. Mahmut Kaya ve birçok işadamı ile siyasetçi tanıdık düğün törenine aileleriyle beraber katılmışlar.

Minik Kuş, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Ferhat Yıldırım’ın masasına da misafir olarak uğrayarak sohbet etmiş. Yıldırım’ın yeğeni Hamza Emir Akbulut sevimli yüzü ile Minik Kuş’u kendisine hayran bırakırken, diğer yeğeni Muhammet Ali Akbulut ise Başbakan Erdoğan ile yaptığı sohbet ile ilgi odağı olmuş.

Nikâhın kıyıldığı anda Minik Kuş, damat Ömer Faruk Akbulut’un arkadaşları olan kalabalık gurubun yanında imiş. Nikâhın kıyılmasının ardından Evlilik cüzdanını Başbakan, “Ömer Faruk kardeşim cüzdanı gelin hanıma veriyorum. Hanımlar daha güzel saklarlar ve lazım olduğu zaman eşinden istersin” diyerek Reyhan Akbulut’a vermiş.

Başbakan Erdoğan, yaptığı konuşmanın ardından mikrofonu uzaklaştırarak, damada, “no sound” şeklinde bazı sözler sarf etmiş. Ömer Faruk’un arkadaşları, “Başbakanımız acaba arkadaşımıza ne söyledi. Çok merak ettik.” diyerek nikâh boyunca tezahüratları ile arkadaşlarına yanında oldukları mesajını vermeyi ihmal etmemişler.

Minik Kuş ile görüşen aile fertlerinden bir hanımefendi, “İlim dünyasının önde gelen isimlerinden olan Hamza Abimiz ile eşi Fikriye yengemiz eğitimini en güzel şekilde tamamlayarak, avukat olarak iş hayatına atılmasını sağladıkları oğullarına çağımızda unutulmuş gelenek ve göreneklerimizin yaşatıldığı bir düğün töreni düzenlediler. İnşallah hafızalarımıza olumlu olarak kazınan bu örnek düğün bizlerinde çocuklarına nasip olur” diyerek Hamza-Fikriye Akbulut çiftine olan saygı ile sevginin bu düğünle tescillendiğini söylemiş.

Minik Kuş, Reyhan-Ömer Faruk Akbulut çiftine mutluluklar dileyerek, Akbulut ile Kaya ailelerini de tebrik ettikten sonra düğün töreninden ayrılmış.
Emir kardas4 yıl önce
Bir çift anca bu kadar birbirine yakisir
sibel çiçek6 yıl önce
birbirlerine çok yakışmışlar. mutluluklar dileriz.
hatice halim6 yıl önce
genç çiftlere mutluluklar diliyorum.