09.12.2016 19:53 Güncelleme Tarihi: 09.12.2016 19:56 32407 Okunma

Şehzade Harun Osmanoğlu hanedan ailesini bir araya getirdi

Şehzade Harun Osmanoğlu hanedan ailesini bir araya getirdi

Minik Kuş Ankara’dan İstanbul’a dönüşünde temiz hava almak için boğaz semalarında kanatlarını çırparken, Çengelköy’de bulunan bir Restoran’ın özel bölümünde sessiz sedasız bir hareketlik görerek aşağıya inivermiş.

Kalabalık içerisinde bir kişi etrafında toplananları görünce mekânın penceresine konuvermiş. İçeride Osmanlı Hanedan Üyelerini ve tanıdık dostları görünce mekâna girmeye karar vermiş.

Abdülhamid’in üçüncü kuşak torunu ve Türkiye’deki Hanedan Reisi olarak kabul edilen Abdülkerim Harun Osmanoğlu’nu çok seven ve saygı duyan Minik Kuş, sultanın elini de öpmeyi ihmal etmemiş.

Kulaklarını yaklaştırdığında ise hanedan ailesinin burada toplanmalarının nedeninin sultan Abdülkerim Harun Osmanoğlu ve değerli eşleri Valide Farizet Osmanoğlu’nun torunları Harun Osmanoğlu’nun doğum günü merasimi olduğunu öğrenmiş.

Sultanlara yakışır giyimiyle göz dolduran şehzade Harun Osmanoğlu, Gazeteci-Yazar Cengiz Aygün’ün yanına gelerek, “Cengiz amca bu güzel misafirperverliğin için çok teşekkür ederim” memnuniyetini dile getirmiş.

Ayrıca Ogün Gazetesi Yöneticileri ve yazarları da bu özel günde Şehzade Harun Osmanoğlu’nun yanında hazır bulunmuşlar.Cengiz Aygün’de kendisinin şahsı için çok manevi değer ifade ettiğini ne yapsak ne sana ne hanedan ailesine hakkıyla yapmış sayılamayız diyerek hediyesini takdim etmiş.

Bu özel geceye Sultanımız Harun Abdülkerim Osmanoğlu’nun yanı sıra Hanedan üyeleri ve Şehzadeler; Harun Osmanoğlu’nun eşi Valide Farizet Osmanoğlu, Şehzade Harun Osmanoğlu’nun annesi ve Şehzade Kayıhan Osmanoğlu’nun eşi Valaa Osmanoğlu, Şehzade Orhan Osmanoğlu (Harun Efendi'nin oğlu), Şehzade Orhan osmanoğu’nun eşi Esra Gürkan Osmanoğlu Şehzade Yavuz Selim Osmanoğlu (Şehzade Osman Efendi'nin oğlu) Nurhan Osmanoğlu Sagherji ve eşi Mohammed Sagherji Sagherji ile özel davetliler katılmış.