Taha Nusret Bozkurt

Taha Nusret Bozkurt

Toplam 24 yazı listeleniyor
 • Macron, İslam düşmanlığı ve 'Demokratik Avrupa'

  Bir süredir kendini sözde demokratik, farklılıklara saygılı gibi gösteren bizim özendiğimiz Avrupa ülkelerinin kepazeliklerini izliyoruz.

 • Azerbaycan'ın haklı davası..

  'Ermenistan' denen terörist ülke, 30 yıldır Azerbaycan topraklarını uluslararası hukuku ve Birleşmiş Milletler kararlarını da hiçe sayarak işgal ediyor ve sürekli Azerbaycan’a saldırıyor. Azerbaycan ise haklı olarak kendini müdafaa ediyor. Biz de Azerbaycan’ın bu haklı davasında yanındayız.

 • Vakalar neden yükselişte?

  Ülkemizde ilk olarak 11 Mart 2020 tarihinde gördüğümüz Covid-19 vakaları bir dönem alınan tedbirlerle günlük 700 vakaya kadar inmesine rağmen şuan tekrardan yükselişe geçerek 1.700'lü rakamlara çıktı. Peki, günlük vaka oranları neden yükseliyor?

 • Tarıma genç eli değmeli!

  Ülkemizde çok konuşulan problemlerden biridir tarım ve hayvancılık. İhracatımızın %3,6’sını oluşturan tarım ve hayvancılık, belki de tükenme tehlikesi ile karşı karşıya…

 • Siyasete nezaket ve hoşgörü gerek!

  Ülke olarak yediden yetmişe siyasetle iç içeyiz. Çeşitli platformlarda görüş bildiriyor, arkadaş sohbetlerimizde siyasete dokunmadan bir sohbet edemiyoruz. Peki ama bunu yaparken nezaket ve hoşgörüyü düşünüyor muyuz?

 • Hep daha çok!

  İnsan fıtratı gereği midir bilmem; her şeyin fazlasını ister. 'Her şeyin fazlası zarar' sözünden yola çıkarsak, bu 'hep daha çok' aşkı bize zarar verebilir mi? Bizi mutsuz eder mi mesela?

 • George Floyd ve Amerikan Irkçılığı

  Dünya, bir Amerikan polisi tarafından acımasızca ve kasıtlı olarak öldürülen George Floyd’u konuşuyor. Amerika Cehennem yeri gibi yanıyor. Peki bu olayın aslı, astarı ne?

 • Unutulan Miras: Köylerimiz

  Türkiye’de 1950’li yıllarda başlayan köyden kente göç, bir dizi sorunu da beraberinde getirdi. Çarpık kentleşme, tarım ve hayvancılık faaliyetlerinin azalması gibi sorunlar bunların bazıları. Peki bu iç göç neleri doğurdu?

 • Sormamak, sorgulamamak..

  Günümüzde gittikçe sorma, sorgulama özelliğimizi kaybediyoruz. Adeta robotlaşmış gibi önümüze ne çıkarsa onu sorgusuz sualsiz alıp kullanıyoruz. Peki, biz sormayacak, sorgulamayacaksak bizi diğer canlılardan üstün kılan ne olacak? Diğer canlılarla aramızdaki tek fark olan aklımız, mantığımız ne işe yarayacak?

 • Buruk bir Bayram geliyor

  Türkiye olarak hiç de alışık olmadığımız bir şekilde misafir ağırlamadan, geniş ve kalabalık iftar sofraları hazırlamadan mübarek Ramazan-ı Şerif’i bir hastalık gölgesinde ağırladık, şimdi de uğurluyoruz. Şimdi sırada hiç alışkın olmadığımız bir bayram var.