alexa verify

Beyşehir Gölü'nde drone destekli denetimler

Beyşehir Gölünde drone destekli denetimler
Giriş Tarihi: 02.11.2018 17:47 0

Türkiye'nin en önemli tatlı su balığı üretim merkezlerinden Beyşehir Gölü'nde kaçak avlanmaya karşı drone destekli denetimler gerçekleştirildi. Denetimlerde, avlanmada kullanılması yasak olan ağlarla boy limiti altında av yapan balıkçılara cezai işlem uygulandı.

Haber: - Edinilen bilgiye göre, Beyşehir Jandarma Asayiş Bot Komutanlığı ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne bağlı su ürünleri kontrol ekipleri tarafından Beyşehir Gölü'ne kıyısı bulunan Gölkaşı Mahallesi açıklarında denetim yapıldı.

Drone çekimleriyle de desteklenen hem kıyıdan hem su yüzeyinde tekneyle gerçekleşen denetimlerde göl üzerindeki avlanma faaliyetleri mercek altına alındı.

Kontrollerde su ürünleri kanununa muhalefet ettiği gerekçesiyle 2 avcıya toplam 2 bin 644 liralık idari para cezası uygulandı.

Denetimlerde, ağ göz açıklığı kuralına uyulmayarak boy limiti altında yasa dışı avcılığa imkan sağlayan yasak ağlar da ele geçirildi.

Jandarma ekipleri, canlı balık da takılan ağları sulardan çıkarıp topladı.

Göl yüzeyinde ve denetim yapılan teknelerde ele geçirilen 2 bin 600 metre ağ ve bu ağlara takılan balıklara el konulup canlı olanları ise tekrar göl sularına bırakıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90