• Asayiş

'İki gündür ölüm tehdidi alıyorum' diyen TikTok fenomeni Dilan Koç'a çağrılı koruma verildi

Sosyal medyada milyonlara ulaşan TikTok hesabıyla tanınan Dilan Koç, iki gündür tehdit aldığını açıkladı. Dilan Koç için çağrılı koruma verildiği, annesinin ise karşı taraftan şikayetçi olmadığı öğrenildi.
'İki gündür ölüm tehdidi alıyorum' diyen TikTok fenomeni Dilan Koç'a çağrılı koruma verildi
Tiktok'ta binlerce takipçisi bulunan Dilan Koç, ölüm tehdidi aldığını duyurduğu bir video paylaştı ve sesinin duyurulması konusunda yardım istedi.

Koç, yaptığı bir paylaşımda, tartıştıkları yakınlarından ölüm tehditi aldığını ve Büyükçekmece Adliyesi'nde olduğunu belirtti.

Babasının olmadığını söyleyen Koç, "Benim babam yok, öldü doğru bana sahip çıkamaz ama siz bana sahip çıkın. Ben ölmek istemiyorum, öldükten sonra sesimi duymanıza gerek yok. Bana şimdi yardım edin lütfen" ifadelerini kullanarak takipçilerinden yardım istedi.

'Ben öldükten sonra Dilan Koç ölümsüzdür demeyin'
Dilan Koç videoyu "Benim sesim olun, yanımda olun bu gönderimi paylaşın lütfen, ben öldükten sonra Dilan Koç ölümsüzdür demeyin, yardım edin" sözleriyle paylaştı.

Sözcü'den Habip Atam'ın emniyet kaynaklarından aktardığı bilgilere göre Koç ve annesi Dilber Koç'un imam nikahlı eşinin akrabaları Fatma A., oğlu Sidar A. ve kızı Zeynep A.'nın saldırısına uğradı. Bunun üzerine anne ve kızı polisten yardım istedi. Adrese giden ekipler, mağdur olan Dilan ve Dilber Koç'u emniyete götürdü.

Çağrılı koruma verildi
İddiaya göre Dilber Koç, görümcesi ve eşinin 2 yeğeninden şikayetçi olmadı. Dilan Koç ise Büyükçekmece Savcılığı'na giderek şikayette bulundu. Polis olayla ilgili 3 şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

Dilan Koç ve annesi için 6384 Sayılı Kanunu’na göre, çağrılı koruma ve önleyici koruma kararı alındığı belirtildi.
Yorum Yazın