TIC HOLDING Header
  • USD 18.645
  • EUR 19.537
  • Altın 1061.699
  • BIST 100 4997.14
  • Asayiş

İstanbul’da helikopter destekli ‘Yeditepe Huzur’ uygulaması

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından helikopter destekli "Yeditepe Huzur" uygulaması gerçekleştirildi. Fatih’te gerçekleştirilen uygulamada şüpheli şahısların kimlik sorguları yapılırken, araçlar ise tek tek arandı.
İstanbul’da helikopter destekli ‘Yeditepe Huzur’ uygulaması
İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü tarafından saat 19.00 sıralarında il genelinde helikopter destekli “Yeditepe Huzur Uygulaması” yapıldı. Uygulama, Beyoğlu Taksim Meydanı, Fatih Millet Caddesi ve Kadıköy başta olmak üzere belirlenen birçok noktada gerçekleştirildi. Uygulamaya Polis Özel Harekat, Asayiş Şube Müdürlüğü, ilçe emniyet müdürlükleri, Önleyici Hizmetler, Trafik Denetleme, Havacılık ve Narkotik Suçlarla Mücadele şubelerine bağlı polisler ekipleri katıldı.

KASK TAKMAYAN 5 MOTOSİKLETÇİNİN MOTOSİKLETLERİ BAĞLANDI
Fatih Millet Caddesi’nde yapılan denetimde trafik ekipleri, sürücü ve araçların belgelerini inceledi. Asayiş ekipleri de araçları kontrol ederek, sürücü ve yolcuların üst aramasını gerçekleştirdi. Denetlenmek üzere durdurulan 5 motosiklet sürücüsü kask takmadığı için motosikletleri trafik ekipleri tarafından bağlandı. Polis helikopterinin de destek verdiği uygulamada narkotik köpeği de araçları didik didik aradı. Uygulamanın gecenin ilerleyen saatlerine kadar süreceği öğrenildi.
(Furkan Tan - Veysel Ensar Gökçegözog - İHA)