alexa verify

Motosikletli magandaya müebbet

Motosikletli magandaya müebbet
Giriş Tarihi: 07.11.2018 12:35 0

Bahçelievler'de motosiklet üzerinden çevresindekilere rastgele ateş ederek, bir kişiyi öldürdüğü, 5 kişiyi de yaraladığı iddiasıyla yargılanan sanık, müebbet hapis ve 56 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Haber: - Bakırköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya, Balıkesir Kapalı Cezaevi’nde bulunan tutuklu sanık Eray Aygün, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla bağlandı.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, Bahçelievler’de 13 Nisan 2017’de sanık Eray Aygün’ün motosiklete binip yanına kurusıkı tabancadan dönüştürülmüş bir silah alarak gezmeye çıktığı, sanığın yaya olarak evine giden müşteki Abdülsamet Işık’a yakın mesafeden 3 el ateş ettiği ve yaraladığı, sanığın bu eyleminin öldürmeye yönelik olduğu belirtildi.

Sanık Aygün’ün sonrasında müşteki Alev Bülent Ay’ın kafasına nişan alarak bir el ateş edip yaraladığı belirtilen mütalaada, Turan Asadov’un kafasına yakın mesafeden ateş ederek öldürdüğü, Adem Esen, Murat Koç ve Hızır Hamzaoğlu’nu da yaraladığı kaydedildi.

Mütalaada, sanık Eray Aygün hakkında, bir kişiyi "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası, 3 kişiyi "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan 27 yıldan 45 yıla kadar, 2 kişiyi "kasten yaralama" suçundan da 3 yıldan 9 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sanık Aygün’ün avukatı Begüm Kocamaz, olayın sanık tarafından işlendiğine ilişkin kesin ve inandırıcı delil bulunmadığı gerekçesiyle müvekkilinin beraatini talep etti.

Son sözü sorulan Eray Aygün, "Son sözüm yoktur." dedi.

Mahkeme heyeti, sanık Aygün'ü, Turan Asadov'u "kasten öldürme" suçundan müebbet hapis, müştekiler Abdulsamet Işık, Alev Bülent Ay ve Adem Esen'i "kasten öldürmeye teşebbüs" suçundan da toplam 45 yıl hapis cezasına çarptırdı.

Sanık Aygün'e müşteki Hızır Hamzaoğlu'nu "silahla kasten yaralama" suçundan 5 yıl 7 ay 15 gün, müşteki Murat Koç’u "kasten yaralama" suçundan 3 yıl 9 ay, "ruhsatsız silah bulundurma" suçundan da 2 yıl hapis cezası verildi.

Hakime cezasını sordu

Mahkemenin kararı okumasından sonra sanık Eray Aygün, "Başkanım şimdi ben toplam kaç yıl aldım?" diye sordu.

Mahkeme Heyeti Başkanı Tayyip Özdurmaz ise "Müebbet hapis artı 50 yıl civarı." cevabını verdi. Bunun üzerine sanık Aygün "Tamam, sağ olun, kolay gelsin." diyerek, SEGBİS odasından ayrıldı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90