alexa verify

Sahte çeke 6 yıl 6 ay hapis

Sahte çeke 6 yıl 6 ay hapis
Giriş Tarihi: 12.03.2018 12:56 172 Okunma 0

Kayseri’de internet sitesinden satın aldığı araç sahibine 2 bin TL peşin para verip, 13 bin TL çek verdiği ve o çekin sahte olduğu iddiasıyla yargılanan 20 yaşındaki sanığa 6 yıl 6 ay hapis, 8 bin TL adli para cezası verildi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada başka suçtan Uşak’ta tutuklu bulunan 20 yaşındaki sanık A.S., Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile hazır bulunurken, mağdur M.K. duruşma salonunda hazır bulundu. 

Mağdur M.K. mahkemede başından geçen olayı şöyle anlattı: “Aracımı satmak için internet sitesine ilan verdim. Sanık A.S. ile ağabeyi olarak tanıştırdığı E.S. gelip aracı gördüler. 15 bin TL’ye anlaştık, 2 bin TL peşin verdiler, 10 günlük 13 bin TL de çek verdiler. Daha sonra çek sahte çıktı. Zararım giderilmedi, şikayetçiyim.” 
Sanık A.S. ise üzerine atılı suçlamaları reddederek, amcası olduğunu söylediği E.S. ile birlikte araç almaya gittiklerini ve çeki E.S.’nin verdiğini söyledi. A.S., “İşlemediğim bir suç nedeniyle mağdurun zararını gidermeyeceğim” dedi. 

Mahkeme heyeti yapılan yargılama sonucu sanık A.S.’ye ‘dolandırıcılık’ suçundan 4 yıl hapis, 28 bin TL adli para cezası, ‘özel belgede sahtecilik’ suçundan ise 2 yıl 6 ay olmak üzere toplam 6 yıl 6 ay hapis, 28 bin TL adli para cezası verdi. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
wowwo haber detay altı 620*90