alexa verify

Didem Soydan kimdir ?

Didem Soydan kimdir ?
Giriş Tarihi: 13.03.2019 18:18 Güncelleme Tarihi: 13.03.2019 18:25
Türk model olarak tanıdığımız Didem Soydan, 1 Nisan 1984 tarihinde, İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Göçmen bir ailenin kızı olan Didem Soydan üniversite zamanlarında bir mağazada çalışırken, modacı Ümit Ünal tarafından keşfedilmiştir. Keşfedildikten bir ay sonra, henüz 19 yaşında iken, podyuma ilk adımını atacağı 'La Russie' defilesinde, birçok fotoğrafçı ve tasarımcı tarafından fark edilir ve modellik kariyeri başlamış olur.

Modellik kariyerinin başladığı günden bugüne hızla ilerleyen Didem Soydan, birçok ünlü modacı ve markayla çalışmıştır. İstanbul’da düzenlenen 'Fashion Week' defilelerinde tasarımcıların en çok tercih ettiği ve çalışmak istediği modeller arasında yer alan Soydan, birçok defilede de baş manken olarak podyumda yürümüştür.Soydan modellik kariyerinin yanı sıra 'Bir Hikayem Var'  ve 'Mutlak Adalet' filminde, Star TV’de yayınlanan 'Aramızda Kalsın' ve Atv ekranlarında yayınlanan 'Uçurum' dizilerinde de rol alarak oyunculukta da kendini göstermiştir.


 
'Calzedonia Summer Show' defilesinde podyuma çıkan ilk Türk modeldir ve bu sayede kariyerinde büyük bir başarıya imza atmıştır.
 
Bir zamanlar şarkıcı Can Bonomo’yla olan ilişkisi ile dikkat çeken Didem Soydan, sosyal medya paylaşımlarıyla da tüm dikkatleri üzerine topluyor. Ünlü model Didem Soydan hakkında sosyal medya araçlarından olan İnstagram'da yaptığı 'Cumartesi Anneleri' paylaşımı sebebiyle soruşturma açıldı. 'Terör örgütü propagandası' yaptığı iddiasıyla hakkında açılan soruşturmaya takipsizlik kararı verildi.