• Dünya

ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: 'Rusya onlarca Türk askerini öldürdü'

İdlib'deki son durum ile ilgili açıklamalarda bulunan ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, Rusya'nın bu saldırılar esnasında onlarca Türk askerini öldürdüğüne inandıklarını dile getirdi. Pompeo, "NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız. Türkiye'ye ek destek vermeyi düşünmeyi sürdüreceğiz" ifadelerini kullandı.
ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: 'Rusya onlarca Türk askerini öldürdü'
ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, İdlib konusunda Türkiye'nin yanında olduklarını belirterek, İdlib'deki Esed rejimi bombardımanları için "Rusya'nın bu saldırılar esnasında onlarca Türk askerini öldürdüğüne inanıyoruz." dedi.

Pompeo, Dışişleri Bakanlığında basın toplantısı düzenledi.

Burada Rusya ve İran'ın destek verdiği Esed rejiminin İdlib'deki saldırıları nedeniyle 1 milyona yakın kişinin yerinden edildiğini vurgulayan Pompeo, Suriye'de siyasi çözüm çağrısını yineledi.

Pompeo, İdlib'deki sivil altyapıların da Esed rejimi ve destekçilerinin bombardımanlarına kurban gittiğine işaret ederek, "Rusya'nın bu saldırılar esnasında onlarca Türk askerini öldürdüğüne inanıyoruz. NATO müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız. Türkiye'ye ek destek vermeyi düşünmeyi sürdüreceğiz." diye konuştu.
Yorum Yazın