alexa verify

ABD Huawei tehditlerini sertleştirdi

ABD Huawei tehditlerini sertleştirdi
Giriş Tarihi: 14.03.2019 17:17 Güncelleme Tarihi: 14.03.2019 17:35 0

ABD’li General Curtis Scaparrotti, Almanya’nın 5G ağının kurulması işinin Çin’in Huawei şirketine verilmesi durumunda Almanya ile NATO arasındaki askeri işbirliğinin tehlikeye girebileceğini söyledi.

Haber: - ABD ile Almanya arasında yaşanan Huawei krizi giderek derinleşiyor.

ABD’nin Almanya’daki Avrupa Komutanlığında görevli General Curtis Scaparrotti, "Almanya’nın 5G ağının kurulmasının Çin’in Huawei şirketine verilmesi durumunda Almanya ile NATO arasında askeri işbirliği de tehlikeye girebilir" ifadelerini kullandı. General Scaparrotti, Berlin’in Huawei’ye 5G mobil ihalesini vermesi halinde NATO ülkelerinin askeri alanda iletişim ağlarının bir parçası haline gelmesi anlamını taşıdığını belirtti. NATO’nun artık Alman meslektaşlarıyla bu şekilde iletişim kuramayacağını aktaran Scaparrotti, ordular arasında bunun bir sorun olacağını söyledi.

Öte yandan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Perşembe günü Brüksel’de yaptığı konuşmada, "5G ağlarına yatırım yaparken güvenlik konusunda çok yakın istişarelerimiz var" dedi. Fransız araştırma enstitüsü Montaigne’nin Direktörü Mathieu Duchâtel ise Çin grubuna karşı uyarıda bulunarak, Huawei çalışanlarının istihbarat operasyonlarında yer aldığının raporlarla sabit olduğunu duyurdu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Ali dede bozkurt. 15.03.2019 07:13
Doğru bir konuşma elektironik ortamda her şey yapılabilir bizimkilere ne diyeceğiz o zaman telekom özelleştirilirken yapmayın denilmedimi ama gittiler hariri yahudisine verdiler şimdi bizim dinlenmediğimiz ne malum ....
Atlas Global haber detay altı 620x90