alexa verify

​İHH, Nepal'de 'İslam Kültür Merkezi' inşa edecek

​İHH, Nepalde İslam Kültür Merkezi inşa edecek
Giriş Tarihi: 08.11.2018 15:28 0

İnsan ve Hak Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı İstanbul Kadın Kolları, Nepal'in başkenti Katmandu'da 7 katlı İslam Kültür Merkezi inşa edecek.

Haber: - İHH'dan yapılan açıklamaya göre, son zamanlarda Müslüman nüfüsünun artış gösterdiği Nepal'de inşa edilecek kültür merkeziyle İslam medeniyetinin anlaşılması ve tanıtılması hedefleniyor.

İslam Kültür Merkezi için çalışmalara başlayan İHH Kadın Kolları Teşkilatı, 15-25 kasım tarihleri arasında İstanbul Tuğra Otel Kafe'de "Sen Oku Nepal Aydınlansın" konulu kitap kermesi düzenliyecek. Kermesteki satış ve bağışlarından elde edilecek gelir, Nepal'de inşa edilecek İslam Kültür Merkezi için kullanılacak.

Kermese, Sibel Eraslan, Abdurrahman Dilipak, Fatma Barbarosoğlu, Emine Şenlikoğlu, Mine İzgi, Taha Kılınç, Güray Süngü, Yıldız Ramazanoğlu, İsmail Kılıçarslan, Metin Karabaşoğlu, Yavuz Bağadıroğlu ve Adem Özköse gibi yazarlar destek verecek.

Ayrıca bu kapsamda 22 aralıkta Küçükçekmece Nikah Saray'ında Prof. Dr. Cevat Akşit, "İslam'da Tebliğ ve Davet Çalışmalarının Önemi" başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90