alexa verify

Kolombiya'da FARC'ın muhalifleri ve ELN arasında çatışma çıktı

Kolombiyada FARCın muhalifleri ve ELN arasında çatışma çıktı
Giriş Tarihi: 10.01.2018 07:02 0

Kolombiya’da Ulusal Kurtuluş Ordusu ve Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin barış anlaşmasını kabul etmeyen militanları arasında Narino yönetim bölgesine bağlı Policarpa kırsalında çıkan çatışmada 2 sivil hayatını kaybetti.

Haber: Anadolu Ajansı - Kolombiya’da Ulusal Kurtuluş Ordusu (ELN) ve Kolombiya Devrimci Silahlı Güçlerinin (FARC) barış anlaşmasını kabul etmeyen militanları arasında çıkan çatışmada iki sivilin hayatını kaybettiği bildirildi.

Narino yönetim bölgesine bağlı Policarpa Belediye Başkanı Claudia Cabrera Tarazona’nın bir ulusal radyoya yaptığı açıklamada, FARC’ın muhalifleri ve ELN militanları arasında çıkan çatışmada 2 sivilin hayatını kaybettiğini belirtirken, yaralı sayısı hakkında bilgi vermedi.

Çatışmada örgüt militanlarından da ölenler olduğu bilgisini paylaşan Belediye Başkanı Cabrera, Kolombiya’nın resmi kamu denetçiliği kurumu Defensoria del Pueblo üyelerinin çatışmanın yaşandığı bölgeye girmek için çalışma yürüttüğünü aktardı.

Güvenlik güçlerinin de bölgeye halen giremediğini belirten Cabrera, içinde bulundukları durumun endişe verici olduğunu söyledi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90