alexa verify

Sisi'den Kahire saldırısına tepki, 'Korkakça bir terör eylemi'

Sisiden Kahire saldırısına tepki, Korkakça bir terör eylemi
Giriş Tarihi: 05.08.2019 17:43 Güncelleme Tarihi: 05.08.2019 18:04 0

Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, Kahire’de gerçekleştirilen saldırıyı korkakça bir terör eylemi olarak nitelendirdi.

Haber: - Sisi, Mısır’ın başkenti Kahire’de gerçekleştirilen saldırı ve 4 aracın patlamasında hayatını kaybeden 19 kişinin ailelerine başsağlığı dileyerek, yaralıların bir an önce iyileşmesi temennisinde bulundu.

Sisi,” Mısır devleti tüm kurumlarıyla birlikte acımasız terörizmle mücadele edecek ve onu kökünden kazıyacak.” ifadelerini kullandı.

Patlayan araçlardan birinin içinde patlayıcı vardı

Mısır İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, başkent Kahire’de patlayan 4 araçlardan birinin içinde patlayıcı olduğu belirtildi. Ve açıklamanın devamında; "İlgili makamlar inceleme, soruşturma ve bilgi toplama prosedürlerini yürüttükten sonra kazaya neden olan araçlardan birinin, birkaç ay önce El Minufiye kentinden çalındığını ve içinde çok sayıda patlayıcı olduğu tespit edildi." dendi.

Mısır Başkenti Kahire’de 4 aracın çarpışması sonucu bu gün 19 kişi hayatını kaybetmiş ve 35 kişi yaralanmıştı.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Türk olmak güzel 05.08.2019 18:29
Bak sisi iti sen kendi ülkeni sattın gemde deaş kurucusu ABD ye Yani sin köpekliğini yaptığın ülke sana saldırdı Suçlu arama sen katilsin darbecisin Darbe
Atlas Global haber detay altı 620x90