TIC 600*160
  • Dünya

UNESCO Genel Direktörü:'Türkiye’deki büyükelçiler konferansı’nda bulunmaktan onur duyacağım'

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 5-7 Ocak tarihlerinde Türkiye’ye gelecek olan BM Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilatı UNESCO’nun Genel Direktörü Irina Bokova, Türkiye’de düzenlenecek Büyükelçiler Konferansı’nda bulunmaktan onur duyacağını ifade etti.
UNESCO Genel Direktörü:'Türkiye’deki büyükelçiler konferansı’nda bulunmaktan onur duyacağım'
İHA - Fransa’nın başkenti Paris’te Türkiye ziyareti öncesi konuşan Bokova, Türkiye ile BM’nin mevcut ilişkilerini daha da ileri taşımaları için çalışacaklarını ifade etti. Sivil hakları ve işbirliği konusunda adımlar atacaklarını kaydeden Bokova, Türkiye’de düzenlenecek 7. Büyükelçiler Konferansı’na katılmaktan büyük gurur duyacağını söyledi. Türkiye’de birçok tarihi bölgenin olduğuna da dikkat çeken Bokova, Türkiye’nin bu anlamda UNESCO’nun en önemli üyelerinden biri olduğunu ifade etti.
Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Teşkilâtı UNESCO’nun Genel Direktörü Irina Bokova Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun daveti üzerine 5-7 Ocak 2015 tarihlerinde ikili resmi ziyaret için Türkiye’ye gelecek. Bokova, ayrıca ziyareti kapsamında 5-9 Ocak tarihlerinde düzenlenecek 7. Büyükelçiler Konferansı’nda konuşma yapacak.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın