DTR Elektrik Kule Reklamı - Sol
TİC Haber Kule - Sağ
  • Eğitim

Büyükşehir’den E-KPSS kursu

KPSS kursu düzenliyor.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırma adına birçok yeniliği hayata geçiriyor. Bu kapsamda engelli vatandaşların Kamu Personeli Seçme Sınavı’na hazırlığı için E-KPSS kursu düzenleniyor. 6 ilçede açılacak E-KPSS kurslarında Türkçe, Matematik, Atatürk İlkeleri, Türkiye Coğrafyası, Kültür ve Medeniyetler, Temel Yurttaşlık, Türkiye ve Dünya İle İlgili Temel ve Güncel konularda eğitim verilecek.
E-KPSS kursu kapsamında engelli bireylere sınav öncesi periyodik aralıklarla kursiyerlere psikolojik danışmanlık ve rehberlik, motivasyon ve sınav stresi ile başa çıkma eğitimleri de verilecek. Sınav sonunda kursiyerlere E-KPSS tercih danışmanlığı hizmeti verilerek tecrübe paylaşımı yapılacak. Görme engelli bireyler için İzmit ilçesinde ayrı bir sınıf açılarak E-KPSS sınavına hazırlıkları sağlanacak.
Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin açacağı EKPSS kurslarından yararlanmak isteyen engelli bireyler belediyenin 153 numaralı çağrı merkezinden bilgi alarak internet üzerinden kayıt yapabilecek.
TIC Detay Altı