TIC 600*160
  • Eğitim

DGS adaylarına sene kaybetmeden burs imkanı

Dikey Geçiş Sınavı (DGS) sonuçlarının açıklanmasının ardından 31 Ağustos’ta başlayan tercih dönemi 4 Eylül’de sona erecek.
DGS adaylarına sene kaybetmeden burs imkanı
Fatma Güler - İSTANBUL / İHA - Tercihlerini Haliç Üniversitesi’nden yana kullanacak öğrencileri yüzde 50 burs imkanı ve sene kaybetmeden lisans mezunu olma şansı yakalayacak.

İki yıllık meslek yüksekokulu (MYO) ve açık öğretim ön lisans programı mezunlarına dört yıllık fakültelere geçme imkânı sağlayan DGS sonuçlarının açıklanmasının ardından adaylar tercihlerini yapmaya başladı.

31 Ağustos-4 Eylül tarihleri arasında devam edecek olan tercih döneminde Haliç Üniversitesi’ni tercih eden öğrenciler yüzde 50 burs imkanının yanında birinci ve ikinci sınıftan almaları gereken dersleri de alarak öğrenimlerine resmi olarak 3. sınıftan başlayabilecek. Sütlüce’deki yeni kampüsü ile birlikte kampüs sayısını beşe çıkaran Haliç Üniversitesi öğrencilere, sabitlenmiş fiyat, ücretsiz yaz okulu ve sene kaybetmeden lisans mezunu olma şansı sunarken isteğe bağlı hazırlık sınıfı ve kesintisiz burs garantisi ile ön plana çıkıyor.

YENİ KAMPÜS SÜTLÜCE’DE
Yaklaşık 12 bin öğrencinin öğrenim gördüğü Haliç Üniversitesi, 500’ün üzerinde akademisyeniyle hizmet veriyor. 5 fakülte, 3 yüksekokul, 1 konservatuvar ve 1 meslek yüksekokulu ile eğitim hayatında büyümeye devam eden üniversite, yaklaşan yeni öğretim döneminde Sütlüce yerleşkesini açarak Kağıthane, Levent, Bomonti ve Şişhane kampüslerine bir yenisini daha ekliyor.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın