• Eğitim

​Diyarbakır Bağlar İlçesinden 4 Türkiye birincisi

Diyarbakır Bağlar İlçesinden gurur verici tablo. 2018-2019 Eğitim Öğretim yılı içerinde başarılı bir şekilde uygulanan DYK kurslarının sonucu 4 öğrenci tüm sorulara doğru cevap vererek Türkiye birincisi oldu.
​Diyarbakır Bağlar İlçesinden 4 Türkiye birincisi
Mehmet Yasin Aslan - Birincilerin 3'ü Devlet okulu 1'i ise özel okul öğrencisi. 

Devlet okula giden 3 öğrenci de hiçbir özel kursa gitmeden sadece DYK kurslarının başarısı ile Türkiye birinciliğini elde etti.

Faik Ali Ortaokulu - Zeynep Aslan
Mevlana Halit Ortaokulu - Yusuf İlem
Şehit Namık Tümer Ortaokulu - Deniz Ege
Bahçeşehir Koleji - Barca Kutluca

12 BİRİNCİNİN 4'ü BAĞLAR İLÇESİNDEN

Milli Eğitim Bakanlığınca, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 1 Haziran'da yapılan merkezi sınavda 565 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtladı.

Diyarbakır'da LGS'de birinci olan sayısı 12. 

12 birincinin 4'ü Bağlar ilçesinden olunca altında yatan temele de bakılması gerekiyor. Bağlar ilçesinde Destekleme ve Yerleştirme Kursları (DYK) yıl boyu öğrencilere görevden alınan Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdür Fikret Elaltuntaş tarafından aktif olarak verildi. Yapılan kursların meyvesi ise 4 Türkiye birincisi.

Eğitim desteğinde emeği geçen Bağlar Kaymakamı Barış Demirtaş'a ve Fikret Elaltuntaş'a teşekkürler ediyoruz.LGS TERCİHLERİ NE ZAMAN, NASIL YAPILACAK?

2019 LGS 1 Haziran'da gerçekleştirildi. LGS sınav sonuçları 24 Haziran'da açıklandı. LGS tercihleri yayınlanacak olan "LGS tercih kılavuzu"nda yer alan kurallara göre yapılacak.

Tercihlerin hangi tarihte yapılacağı henüz belli değil.

LİSE KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Yerleştirme işlemleri sonucunda öğrencilerin okullara kayıtları – açık liseler ile yetenek sınavıyla öğrenci alan okullar hariç olmak üzere- sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
Yorum Yazın