alexa verify

Hayata Doğru İlkokulu olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazırız

Hayata Doğru İlkokulu olarak 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazırız
Giriş Tarihi: 17.08.2016 14:02 0

Hayata Doğru İlkokulu Genel Müdürü Gülbin Bilgen Baltacıoğlu, 2016-2017 eğitim-öğretim yılına hazır olduklarını açıkladı.

Haber: - 2015 yılında özgüveni yüksek, kendine ve topluma duyarlı, çevresine ve farklı kültürlere saygılı, sorgulayan, analitik düşünebilen, öğrenmeyi seven bireyler yetiştirebilmek amacıyla, eğitim-öğretime başlayan İstanbul Hayata Doğru İlkokulu, yeni eğitim dönemine hazırlandı. Özel İstanbul Hayata Doğru İlkokulu Genel Müdürü Gülbin Bilgen Baltacıoğlu yaptığı açıklamada “Hayata Doğru ailesinde kazanılan önemli değerler ile temelleri atılan güçlü ve özgüveni tam bireylerin, uzman ve sevgi dolu eğitim kadrosu ile yetiştiriliyor olması, kazandırılan bu değerler sayesinde neye hangi önceliği vereceğini bilmesi ve tüm bunların vicdanlarının temelini oluşturacak, kişiliklerine bütünlük kazandıracak niteliklere ulaşması, bu kurumu tercih etmenizin başında gelecek en önemli nedendir. İnsanlara yardım etmesini, kendi ayakları üzerinde durmasını, yanlış ve doğru davranışı birbirinden ayırt etmesini, en önemlisi, hayata doğru ilerleyen bu yolda mutlu bir birey olmasını sağlayacaktır. Okul dönemi, yaşamın temelini teşkil eder. Çocukları hayata hazırlar. Aynı yaştaki çocukların genel gelişim özellikleri o yaş grubundaki çocuklar için ortaktır. Ancak kadrosunda her çocuğun kendine özgü olduğunu, ilgi duyduğu her alanda 'En' olabileceğini her zaman hatırlayarak, saygı duyarak, gelişimlerini izleyerek yön veren, onlara rehberlik eden, çaba gösteren, şefkat ve hassasiyet ile yaklaşan, eğiten, öğreten, biçimlendiren öğretmenlerin yer alması, Hayata Doğru Okulları için en önemli unsurdur” dedi.

“Hayata Doğru Okulları’nda 'en' çocuklar projesi"
Hayata Doğru Okulları’nda tüm çocukların içlerinde bulunmayı bekleyen bir potansiyelleri olduğuna ve bunların geliştirilmeye açık olduğuna inanıldığını belirten Gülbin Bilgen Baltacıoğlu, "Tüm bireylerin farklılığına ve özgünlüğüne inanan okulumuzda bu amaçla “EN” çocuklar projesi yürütülmektedir. Bu potansiyellerinin fark edilmesi ve desteklenmesi çocuğun veya bireyin var olan diğer yeteneklerini fark etmesine geliştirmesine de kapı açacaktır. Bu amaçla okulumuzda tüm öğrencilerimizin bir “EN” alanları olduğuna inanmaktayız ve “EN” çocukları belirleme ve geliştirme çalışmaları yürütmekteyiz. Bu alan veya alanları da belirleyerek her öğrenci için destekleyici ve gelişimsel bireyselleştirilmiş programlar uygulanmaktayız“ şeklinde konuştu.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Duru Gök 14.05.2019 19:32
Ben bu okulun öğrencisiydim.Biz okulun kapanması üzerine Serap Öğretmen ile Uğur Okullarına gittik.Keşke kapanmasaydı.Şu an 4. sınıftayım.Okulunu özledim.
Atlas Global haber detay altı 620x90