TIC 600*160
  • Eğitim

Köy okulundan TEOG’da tam puan

İzmir’in Kiraz ilçesine bağlı Haliller köyünde ortaokul öğrencisi İbrahim Koç, sonuçları geçen günlerde açıklanan birinci dönem TEOG sınavında 120 sorunun tamamını doğru yanıtlayarak Kiraz’ın gururu oldu.
Köy okulundan TEOG’da tam puan
İZMİR / İHA - Köy okulundan birinciliğe uzanan İbrahim Koç, Haliller köyüne, arkadaşlarına ve öğretmenlerine büyük bir gurur yaşattı. 2014-2015 TEOG 1. Dönem Sınavı’nda 120 sorunun tamamına doğru yanıt vererek gelecek adına umut saçan İbrahim Koç, ikinci dönem TEOG sınavı için de çalışmalarını sıkı bir biçimde sürdürüyor.

“KÖYÜMÜZDE BİR İLK”
İbrahim Koç ile gurur duyduklarını ifade eden okulun aile birliği başkanı Metin Şimşek, “Öğrencimiz İbrahim Koç’un başarısı çok önemli. Bu köyümüzde bir ilk, belki de Kiraz'da bir ilk. Okulumuzda uzun süredir yapılan çalışmalar meyvesini verdi. Ücretsiz yapılan kurslar, etütler burada çok faydalı olmuştur. Okulumuzda yapılan deneme sınavları ile çocuklarımızın performanslarını sürekli takip edebilmekteyiz. Yakalanan başarıdan dolayı okulumuzun öğretmenlerine ve idarecilerine sonsuz teşekkürlerimi iletmek isterim” dedi.

“HALİLLER’DE BEŞ YILDIR GELİŞİM VAR”
Haliller köyü ortaokulunun son beş yılda büyük gelişim kaydettiğini ifade eden Şimşek, şöyle konuştu: “Son beş yıl içerisinde okul olarak atılım içerisindeyiz. Her SBS sınavında 15-20 öğrencimizi kaliteli okullara gönderiyorduk. TEOG sınavında 120 soruyu doğru bilerek tam puan alan öğrenci çıkardık. Okul binalarımız yeniden inşa edilip eğitim öğretime başlandı. Bunlar çok önemli başarılardır.”
TIC Detay Altı
Yorum Yazın