• Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Uşak’ta

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk “2023 Eğitim Vizyonu” toplantısı için Uşak’a geldi.
İHA - Bakan Selçuk Uşak programında ilk ziyaretini Uşak Valiliğine yaptı. Valilik önünde Vali Funda Kocabıyık ve protokol tarafından karşılanan Bakan Ziya Selçuk, makama geçmeden anı defterini imzaladı ve basın mensuplarına açıklamada bulundu.
Bakan Selçuk Uşak’a bulunmaktan memnun olduğunu dile getirerek başladığı açıklamasında; “Süreç içerisinde birçok il ziyaretinde Uşak programımızda vardı. Uşak ilinin eğitim açısından değerlendirmesi ve buradaki eğitim kalitesinin yükseltilmesi anlamında bir takım görüşmeler ve istişareler yapmak temel amacımız. Bu ziyaret neticesinde de eminim karşılıklı değerlendirme ile çok güzel işler yapacağız ve çok güzel başarı hikayeleri ortaya çıkararak birlikte geleceğe imza atacağız. İlk edindiğim bilgilerde Uşak’ta birçok çalışma zaten yapılmış durumda. Bundan sonra üzerine neler koyabiliriz onlara bakacağız.” Dedi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Valilik ziyaretinin ardından “2023 Eğitim Vizyonu” toplantısı için beraberindeki heyet ile Atatürk Kültür Merkezi’ne geçti. Toplantının açılışının ardından geri kalan bölüm basına kapalı devam etti. Bakan Selçuk programların ardından karayolu ile Ankara’ya hareket etti.
Yorum Yazın