TIC 600*160
  • Eğitim

Öğrenciler bilgilerini yarıştırdı

Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi, Küçükçekmeceli Bilgi Evi öğrencilerinin kıyasıya rekabetine sahne oldu.
Öğrenciler bilgilerini yarıştırdı
CRA -

Küçükçekmece Belediyesi’ne bağlı  6 Bilgi Evi 7.sınıf öğrencileri  bilgilerini yarıştırdı. Yarışmaya Küçükçekmece Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Bilgi yarışmasına Fatih, İnönü, Halkalı, Taştepe, Sefaköy ve Cennet Bilgi Evi’nde eğitim gören 7. sınıf öğrencileri katıldı. Her Bilgi Evi’nden üçer öğrencinin bilgilerini tartmasına sahne olan yarışmada, öğrencilere Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen Bilgisi, Genel Kültür, İngilizce alanlarında sorular yöneltildi. Yarışan öğrencilere arkadaşları; alkışları ve tezahüratlarıyla destek verdi. Yarışmanın finalinde Halkalı Bilgi Evi birinci olurken, Fatih Bilgi Evi ikinci, İnönü Bilgi Evi ise üçüncülük elde etti.

YARININ ANNE BABALARI SİZLERSİNİZ
Yarışmada renkli görüntüler de ortaya çıktı. Üye oldukları Bilgi Evleri’ni rengarenk şapkalarla temsil eden öğrenciler, şarkılar ve türküler söyleyerek, yarışmayı eğlenceli bir hale getirdi. Dereceye giren öğrenciler ödüllerini Başkan Yardımcısı Hüseyin İpek’in elinden aldı. İpek, yarışmaya katılan çocukları tebrik ederek, “Burada önemli iki husus var. Sizler yarının anne babaları olacaksınız. Güçlü ülke, güçlü aile yapısıyla ortaya çıkar. Toplumun yapı taşı ailedir Sizler için fedakarlık yapan anne babalarınızı ve sizleri bilgi çağına yetiştirmek için durmadan uğraşan öğretmenlerinizi unutmayın. Bilgiye ulaşamayan geride kalır. İnternet çağındayız. Bir tıkla dünyaya pencere açıyoruz. Özellikle son 10 yılda ülkemizin göstermiş olduğu atılımı sizler iyi değerlendirmelisiniz..” diye konuştu.
 

 

TIC Detay Altı
Yorum Yazın