alexa verify

Sabiha Gökçen MTAL’ın büyük başarısı

Sabiha Gökçen MTAL’ın büyük başarısı
Giriş Tarihi: 01.05.2019 13:28 Güncelleme Tarihi: 01.05.2019 14:12 0

Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen ve dünyanın en büyük 5 fuarı arasında yer alan, 61 farklı ülkeden bin 64 farklı uluslararası şirketin yer aldığı Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF)’te stant açan ilk devlet okulu oldu.

Haber: - 30 Nisan-3 Mayıs tarihleri arasında sürecek olan fuarda, havacılık ve savunma sanayi alanında çalışmalar yapan birçok bürokrat, şirket, katılımcı ve ziyaretçi Eskişehir Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin standını ziyaret etti.

6 öğretmen ve 5 öğrenci ile katımın sağlanan fuarda okulun uluslararası tanıtımının yapılmasının yanı sıra, havacılık ve savunma sanayi alanında çalışmalar yapan birçok uluslararası şirketle de okul adına görüşmeler gerçekleştirildi. Türkiye’de mezuniyet sonrası istihdam oranı en yüksek okul olan Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin bu fuara katılımı ile birlikte, mezun öğrencilerinin yurt dışında yer alan havacılık şirketlerinde istihdam edilme oranı daha da artması amaçlanıyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90