TIC 600*160
  • Eğitim

Üniversite adayları tercih fuarına akın etti

Lisans Yerleştirme Sınavları LYS sonuçlarının açıklanmasının ardından üniversite adaylarını tercih telaşı sardı.
Üniversite adayları tercih fuarına akın etti
İSTANBUL (İHA) - Doğru tercih yapma konusunda profesyonel yardım almak ve üniversitelerle doğrudan bağlantıya geçmek için adaylar, İstanbul Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilen Üniversite Tercih Fuarı’na akın etti.

Üniversite Tercih Fuarı’nın devamlı katılımcıları arasında yer alan Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, bu yıl daha kalabalık bir ekiple üniversite adaylarıyla buluştu. Üç gün boyunca on binlerce adayın ziyaret ettiği fuarda Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi, en çok ziyaret edilen ve bilgi alınan devlet üniversiteleri arasında yer aldı.

Üniversite öğrenci adayları fuarda OMÜ Tıp, Diş Hekimliği, Mühendislik, Eğitim ve Fen-Edebiyat, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakülteleri, Sağlık Yüksekokulu başta olmak üzere lisans programları ile önlisans programları hakkında ayrıntılı bilgiler edinmeye çalıştı. Öğrencilere puan ve isteklerine göre OMÜ’de hangi bölümleri tercih edebilecekleri ve nasıl bir tercih sıralaması yapabilecekleri konusunda destek verildi. Ayrıca Samsun’un barınma, ulaşım olanakları ve sosyal yaşantısı hakkında sorular yanıtlandı.

Üniversiteyi tanıtıcı videoların gösterildiği, broşür, dergi, kalem, kupa gibi ürünlerin dağıtıldığı fuarın dikkat çeken tanıtım materyallerinin en başında OMÜ Tıp Fakültesi eğitim araçlarından olan ve insan anatomisini gösteren şeffaf maket oldu. Meraklı ziyaretçiler maketi dikkatlice incelerken özellikle tıp tercihi yapacak adayları da OMÜ standına çekti. Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencisi Mert Aykut Akbulak ve Ümit Güngör Tıp tercih etmeyi düşünen adaylara OMÜ Tıp Fakültesi’ni “neden tercih etmeleri” gerektiğini anlattı.

Üniversite Tercih Fuarı’nda Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi’ni Kurumsal İletişim Koordinatörü Öğr. Gör. Mürsel Kan, Niyazi Kaya, Tıp Fakültesi 6. Sınıf öğrencileri Mert Aykut Akbulak ve Ümit Güngör temsil etti.

Unitercih 2015 İstanbul fuarına OMÜ, ODTÜ, YTÜ, İTÜ, Hacettepe, Anadolu, Marmara, Mimar Sinan Üniversitesi gibi büyük üniversitelerin yanı sıra özellerle birlikte 100’e yakın üniversite yer aldı.

6-14 Temmuz tarihleri arasında devam edecek olan tercih döneminde adaylar OMÜ hakkında bilgilere “omu.edu.tr” ve “aday.omu.edu.tr” adresinden ulaşabilecekler.
TIC Detay Altı
Yorum Yazın