alexa verify

Yemekhanede Sahur hizmeti TRT canlı yayınına konu oldu

Yemekhanede Sahur hizmeti TRT canlı yayınına konu oldu
Giriş Tarihi: 17.05.2019 15:12 0

Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca uygulanan Sahur yemeği hizmeti TRT Haber tarafından canlı bağlantı ile yayına taşındı.

Haber: - Anadolu Üniversitesi yemekhanesinde Ramazan ayı boyunca uygulanan sahur yemeği hizmeti TRT Haber’in canlı yayınına konu oldu. 

Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı başta olmak üzere Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selim Başar, Genel Sekreter Ersin Eroğlu’nun yanı sıra fakülte dekanları, üniversitenin akademik ve idari personelinden çok sayıda kişi, üniversite yemekhanesinde öğrenciler ile bir araya gelerek Sahur yaptı. 

Ramazan ayı boyunca uygulanan bu hizmet TRT Haber tarafından canlı bağlantı ile yayına taşındı. Üniversite yerleşkesinde bulunan yemekhaneden canlı yayın yapan TRT Haber, söz konusu uygulamaya ilişkin görüntü ve görüşleri izleyicilerine aktardı. 
Haberde yüzlerce öğrencinin sahur vakti bir araya gelerek Ramazan ayının maneviyatını paylaştıkları vurgusu yapıldı.   

Üniversite yönetimi olarak amaçlarının öğrencilerin ihtiyaçlarını gidermek olduğunu dile getiren Rektör Prof. Dr. Şafak Ertan Çomaklı, önceki yıllarda uygulanmayan bu hizmeti uygulamaya alarak sahur vakitlerini öğrencilerle bir arada geçirme fırsatı yakaladıklarını belirtti. 

TRT Haber’e açıklamalarda bulunan Rektör Çomaklı, “Bu uygulamanın planlamasını Ramazan ayından önce gerçekleştirdik. Kampüste öğrencilere sahur yemeği verebilir miyiz diye düşündük. Yemekhane çalışanları da bize bu konuda destek verdiler. Bunun üzerine merkez yemekhanemizde öğrencilere sahur yapma imkânı tanıdık. Bu vesileyle neredeyse her gün öğrencilerle bir araya gelip sahur yapıyoruz” dedi.

Sahur hizmeti sayesinde beslenmeye ilişkin sorunlarını önemli ölçüde giderdiklerini ifade eden öğrenciler, Rektör Çomaklı’ya uygulama nedeniyle teşekkürlerini ilettiler ve aynı sofra etrafında bir arada sahur yapmanın memnuniyet verici olduğunu dile getirdiler.SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90