alexa verify

Başkan Sözat'tan süt ve zeytinyağı açıklaması

Başkan Sözattan süt ve zeytinyağı açıklaması
Giriş Tarihi: 10.01.2018 11:28 0

Balıkesir Ziraat Odası Başkanı Sami Sözat, ülkemizde zeytinyağı fazlası olmasına rağmen Tunus'dan zeytinyağı ithalat edilmesinin doğru olmadığını söyledi.

Haber: İhlas Haber Ajansı - Başkan Sözat, “Tarımdaki sıkıntılar bitmez. Bir ithalat furyası başladı Türkiye’de zeytinyağı üretimi fazla. İhracat etmemiz gerekirken, Tunus’tan zeytinyağı ithal ediyoruz. Türkiye’de zeytinyağı tüketimi 1,5- 2 kilo geçmiyor. Bizim yurt dışına fazla olan 60-70 ton zeytinyağı ihraç etmemiz gerekirken biz yurt dışından zeytinyağı getiriyoruz. Ama maalesef zeytinyağı getirirsek bizim zeytinyağımız ne olacak. Yanlış şeyler oluyor. Bu yanlışlığın düzeltilmesi için yetkililer bizim sesimize kulak versinler. Biz doğruları söylemeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Başkan Sözat, çiftçinin diğer bir meselesinin süt fiyatları olduğunu belirterek, “4 senedir süt zam görmüyor. Sütten dolayı üreticiler, çiftçiler ineklerini satıyor. Ülkede damızlık tükenmeye başladı. Süt üretimi azaldı. Süte gelecek 10 kuruş zam enflasyonu yükseltiyor zihniyetini kabul etmiyorum. Bu işin mantığını anlayamıyorum. Enflasyonu yükseltecek diye zararına üretime zorlamak çiftçinin bir mantığı yok" dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90