alexa verify

​Hayaller gerçek oluyor

​Hayaller gerçek oluyor
Giriş Tarihi: 14.02.2018 03:13 Güncelleme Tarihi: 14.02.2018 03:46 2084 Okunma 0

Ogün Gazetesi’ne açıklamalarda bulunan TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu Üyesi, AK Parti Kastamonu Milletvekili Murat Demir, yerli otomobil yatırımına ev sahipliği yapma isteklerini ortaya net bir şekilde koyduklarını belirterek, Kastamonu’nun yerli otomobil üretimine talip olduğunu söyledi.

Haber: OGÜNHABER-ÖZEL - Kastamonu Milletvekili Murat Demir, “Milli proje için kurulacak fabrikaya 1,5 milyon metre karelik alanı hazırladık. Hatta hazine arazisi konumunda bulunan 400 bin metre kare alanı da hibe edeceğiz” dedi.
 
“KASTAMONU YERLİ OTOMOBİL FABRİKASI İÇİN SEFERBERLİK İLAN ETTİ”
Milletvekili Murat Demir, “Yerli otomobil üretiminde iş adamlarımız ortaklardan birisi olmayı arzulamaktadır. Milli projemiz olan yatırıma ev sahipliği yapma isteğimizi net şekilde ortaya koymak adına Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a isteğimizi projelendirerek yazılı olarak bir dosya ile ilettik. Bu projenin bir Anadolu şehri olan Kastamonu’ya yapılmasının gerekliliklerinin farkındayız. Marmara Havzası gibi lojistik ve arazi olarak uygun olmayan şehirler yerine Kastamonu’nun bu iş için ne kadar uygun olduğu hakkında yaptığımız akademik çalışmalarımızda tamamdır. Uzmanlar tarafından fizibilitesi de yapılmıştır. Önümüzdeki günlerde dosyamızı bakanımıza da ileterek, ülkemizin milli projesine talip olduğumuzu bildireceğiz” dedi.“SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ BÜYÜK DÜŞÜNEREK MİLLİ PROJEMİZİ HAYAL OLMAKTAN ÇIKARMIŞTIR”
Kastamonu’nun yerli otomobil üretimi için geniş arazilerin yanı sıra iş gücüyle de avantajlı olduğunu belirten Murat Demir, “Milli projemiz hakkında büyük düşünmek ve hedefleri de bu ölçüde koymak gereklidir. Bu şekilde düşünen ve hayatı boyunca da ülkesi için ciddi gayretler içerisinde olan Sayın Cumhurbaşkanımız da büyük düşünerek, bu projeyi hayal olmaktan çıkarmıştır. Bizde sayın cumhurbaşkanımızın çalışma temposuna ayak uydurabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz.Sayın Cumhurbaşkanımızın ciddi gayreti ve girişimleri sonucu ortaya çıktığında yerli otomobil projesi konusunda Kastamonu'ya çağrı yapmıştım. O günden bugüne çok olumlu tepkiler aldık ve bugün projeye talip olmaktan öteye geçerek, fabrikanın kurulması noktasında şehrimizde üretim yapılacak ümidiyle, alt yapı çalışmalarına başlayacak duruma geldik.
Kastamonu Valimiz, Milletvekillerimiz, Sivil Toplum Örgütlerimiz, Belediyemiz topyekûn bu işe sarıldık. Resmi talebimizi sayın Bakanımıza yaptık aslında, önümüzdeki günlerde dosyamız hazır onu vereceğiz. Şu anda da bildiğimiz kadarıyla 20'i aşkın il projeye talip oldu ama ben sanayici, yatırımcı, siyasetçi olarak baktığım zaman Kastamonu’nun şansının büyük olduğunu görmekteyim” diyerek konuştu.“YATIRIMCILARIN ÖNCELİKLERİ OLAN UYGUN ARAZİ, İŞ GÜCÜ VE ULAŞIM İÇİN KASTAMONU AVANTAJLI KONUMDADIR”
Yatırımcının önceliklerinin uygun arazi, iş gücü ve ulaşım olduğunu ve Kastamonu’nun en model şehirler arasında yer aldığını ifade eden Demir, “Önemli öncelikler arasında yer alan ulaşım konusunda avantajlı konumdayız. Modern bir havalimanımız var. İstanbul'dan her iki yakadan da uçuşlarımız var, Ankara-Kastamonu arası 2 saat, Ilgaz tünelinden sonra İstanbul karayoluna baktığın zaman 3,5 saat. İnebolu limanı inşallah 2020 yılında bitmiş olacak. Bunun yanında Bartın-Filyos Limanı Kastamonu'ya 2 saat mesafede. Arazi olarak da bir sıkıntımız yok. 1,5 milyon metre karelik alanı hazırladık, verebilecek durumdayız. Hatta şu anda hazine arazisi konumunda bulunan 400 bin metre kare alanı hibe edeceğiz. Ana fabrika noktasında talebimiz bu. Olmazsa en azından bir yan sanayi fabrikasını Kastamonu'ya kazandırmak amacındayız” dedi.“MİLLİ PROJE İLE GÖÇ VEREN İL KONUMUNDAN GERİ GÖÇ ALAN DURUMA DÖNECEĞİZ”
Yerli otomobil fabrikasının Kastamonu’ya kazandırılmasıyla yıllardır göç veren durumu geri göç şekline çevirmeyi de başaracaklarını söyleyen Demir, “Yani istihdam anlamında yıllardır göç veren Kastamonu'ya geri göçe çevirmek için bu yatırımları planlamamız, gündeme getirmemiz, kazandırmamız gerekiyor” dedi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90