• Ekonomi

Honor, bağımsız şirket olmasının 2'nci yılını kutluyor

- Honor Türkiye Ülke Müdürü Jeffrey Sunjingfei: - "Honor olarak kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ürünler tasarlamaya ve kurulduğumuz ilk günden bu yana herkes için daha iyi bir gelecek sağlama amacıyla sektöre büyük katkılar sunmaya devam edeceğiz"
AA -

İSTANBUL (AA)- Honor, bağımsız bir şirket olmasının 2'nci yılını kutluyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, akıllı telefon ve ekosistem ürünlerinde dünyanın her yerindeki kullanıcıların ihtiyaçlarına yönelik ürünlere odaklanan Honor, sektördeki ilklere imza atılan yeni ürün ve teknolojilerini yoğun bir şekilde geliştirmeye devam ediyor.

Her bütçeye uygun yüksek kaliteli akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar ve giyilebilir ürünler sunan Honor'un yenilikçi, premium ve güvenilir ürün yelpazesi, insanlara daha fazlasını başarma ve yapma özgürlüğü sağlıyor.

- Çalışanların yüzde 60’ı AR-GE bölümünde

Honor AR- GE çalışmalarına büyük önem veriyor. Dünya çapındaki toplam çalışan sayısının yüzde 60'ının AR-GE için çalıştığı Honor’un biri Fransa'da biri de Japonya'da olmak üzere altı AR-GE merkezi ve 100'den fazla inovasyon laboratuvarı bulunuyor.

Geçen eylülde açılan ve bir yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Honor Akıllı Üretim Endüstri Parkı, AR-GE ve üretim arasında daha hızlı bir yol kat edilmesini sağlarken firmanın üretim kalitesini açığa çıkarıyor ve en son yenilikleri dünya çapındaki kullanıcılar için yüksek kaliteli ürünlere çeviriyor.

30 binden fazla deneyim mağazası bulunan Honor, ayrıca 3 binden fazla hizmet merkezi ve dokuz bölgesel çağrı merkezi ile dünya genelinde 180 milyon aktif kullanıcıya hizmet veriyor. Yüzden fazla ülkede faaliyet gösteren firma aynı zamanda kanal ortakları ve 200'den fazla taşıyıcı firma ile büyümeye devam ediyor.

Honor, büyümeye ve gelişmeye devam eden firma kullanıcılar için özel olarak tasarlanmış ürün yelpazesini ve iç operasyonlarını geliştirmeye devam ediyor.

- Dünya çapında ödüller

2020'de yeni bir yapılanmaya giden Honor, bağımsız bir firma olduktan sonra bu yıl ilk kez IFA kongre sahnesine çıktı ve fuardan tam 35 ödül ile döndü. Türkiye pazarında da kısa bir süre önce piyasaya çıkan Honor 70 modeli çeşitli kategorilerde 21 ödül kazandı. Çok sayıda küresel lider teknoloji medyası Honor 70'i "IFA'nın En İyisi" olarak değerlendirirken, Honor Pad 8 ise müzik ve eğlence dergisi Billboard tarafından "IFA'nın En İyisi" ödülüne layık görüldü.

Honor 70 aynı zamanda kullanıcı deneyimlerine odaklanan Expert Imaging and Sound Association (EISA) tarafından "EISA BEST BUY SMARTPHONE 2022-2023" ödülüne layık görüldü.

Firmanın büyük ses getiren ve ülkemizde de yüksek satış rakamlarına ulaşan Honor 50 serisi ise 26 Ekim'den itibaren Avrupa, Afrika, Latin Amerika ve diğer bölgelerdeki birçok ülkede piyasaya sürüldü ve Honor telefonlarının küresel pazarda ne kadar güçlü olabileceğini gösterdi. Hono 50 serisi piyasaya sürüldükten sonra birçok ülkede Powerful Vlogging Experiencence fiyat diliminde ilk sıraya yerleşti ve Tech Advisor, Trusted Review gibi birçok küresel teknoloji medyasında yılın en iyi çok yönlü telefonu ödülünü kazandı.

Sadece Çin’de piyasaya çıkan ve katlanabilir telefon pazarına yeni bir soluk getiren Honor Magic V gibi ürünler inovasyona verilen değerin ve yatırımın önemli bir göstergesi oldu. Honor önümüzdeki dönemde yeni modellerini ve amiral gemisi katlanabilir akıllı telefonunu global pazarlarda da piyasaya sürmeyi hedefliyor.

- Kurumsal sosyal sorumluluk kampanyaları

Açıklamaya göre, Honor, 2021'de çalışma hedeflerinin formüle edilmesinden ve etkili bir şekilde uygulanmasından sorumlu olan ESG komitesini kurdu. Firma aynı zamanda Kurumsal Sosyal Sorumluluk çalışmaları ile çevre, iyilik için teknoloji, gizlilik, gençlerin cesaretlendirilmesi, tedarikçi kurumsal sosyal sorumlulukları, çalışanların eğitilmesi ve sorumlu yönetim olmak üzere 7 farklı alana odaklanıyor.

2030 Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Hedeflerine ulaşılmasına yardımcı olmak için kurumsal bir katılımcı olarak Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesine (UNGC) resmen katılan Honor, ayrıca şu başlıklardaki faaliyetlerini sürdürüyor:

Yeşil Ambalaj: 2021 yılında ürün ambalajlarını optimize ederek yaklaşık 285 ton karbondioksit emisyonu azaltıldı.

Dayanıklı Ürünler: Ürün ne kadar uzun süre kullanılırsa, o kadar az kaynak tüketilir. Çin'de Honor telefon değiştirme döngüsü, ortalama değiştirme süresinden daha uzun sürüyor ve ortalama 26.4 aya kadar çıkıyor.

Sorumlu E-Atık Yönetimi: 2021 itibarıyla yaklaşık 1.733 ton elektronik atığı şirket kanalları aracılığıyla toplandı ve bertaraf edildi

Güvenli Kimyasallar: Uluslararası standartların gerekliliklerini karşılama temelinde, daha yüksek kurumsal standartların oluşturulması. 2016 yılından bu yana Honor ürünlerinde yaklaşık 3.379 ton tehlikeli madde kullanımı ortadan kaldırılmıştır.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Honor Türkiye Ülke Müdürü Jeffrey Sunjingfei, kendileri için oldukça yoğun geçen 2 yılı geride bıraktıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Bağımsız, global bir marka olarak AR-GE ve üretim tarafındaki gücümüzü ortaya koyan yeni modeller ile tüketicilerin karşısına çıktık. Dünyanın en ince katlanan akıllı telefonu Honor Magic V, vlog meraklıları için tasarlanan inovatif Sony IMX800 sensörlü telefonu Honor 70 gibi modellerin yanı sıra laptop tarafında Honor MagicBook 14, akıllı saatte Honor Watch GS 3 gibi pek çok yeni ürünle tüketicilerin hayatına dokunduk.

Honor olarak kullanıcıların hayatını kolaylaştıracak ürünler tasarlamaya ve kurulduğumuz ilk günden bu yana herkes için daha iyi bir gelecek sağlama amacıyla sektöre büyük katkılar sunmaya devam edeceğiz."