TIC HOLDING Header
  • USD 18.825
  • EUR 20.493
  • Altın 1163.891
  • BIST 100 4977.29
  • Ekonomi

SEDAŞ, "En Övgüye Değer" şirket seçildi

AA -

ANKARA (AA) - Sakarya Elektrik Dağıtım AŞ (SEDAŞ), müşteri deneyimi yönetimi projesi "İKİGAİ" ile Türkiye İletişim Merkezi Ödülleri 2022'de "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde "En Övgüye Değer" şirket ödülünün sahibi oldu.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, ismini Japon felsefesindeki "varlık nedeni" öğretisinden alan "İKİGAİ" projesi kapsamında kurum içi çalıştaylar, müşterilerle birebir görüşmeler, eğitim programları ve şirket içi farkındalık çalışmaları gerçekleştirildi.

Geçen yıl hayata geçirilen "İKİGAİ" projesi ile müşteri memnuniyeti ve tüm parametrelerde başarılı bir ivme yakalayan SEDAŞ, Türkiye İletişim Merkezi Ödülleri 2022'de "En İyi Müşteri Deneyimi" kategorisinde "En Övgüye Değer" ödülü aldı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen SEDAŞ Yönetim Kurulu ve İcra Başkanı Dr. Necmi Odyakmaz, şirket stratejisinin müşteri odaklı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

"Enerjimizin kaynağı müşterimizin memnuniyetidir mottosu ile hareket ediyoruz. İKİGAİ projesi bu temel stratejiye hizmet etmek için üst düzey yöneticilerimizden saha çalışanlarına kadar tüm pozisyonlarımızı, müşteriye dokunan tüm bölümlerimizi, tüm süreçlerimizi kapsayacak ve iyileştirecek şekilde oluşturuldu. Uçtan uca tüm müşteri deneyimini izliyor, müşteri beklenti ve talepleri doğrultusunda gerek çağrı merkezimizde, gerek müşteri hizmet merkezilerimizde ve gerekse alternatif iletişim kanallarımızda hızla aksiyonlar alıyoruz. Projemize başladığımızdan bu yana müşteri memnuniyetinde çok ciddi artışlar kaydettik. Hazırladığımız müşteri yolculuk haritalarımıza uygun olarak, periyodik ölçümlerimiz ve iyileştirme aksiyonlarımız devam ediyor."