alexa verify

Türk güvenlik yazılımı şirketi 40 milyon dolarlık yatırım aldı

Türk güvenlik yazılımı şirketi 40 milyon dolarlık yatırım aldı
Giriş Tarihi: 09.03.2018 15:23 199 Okunma 0

2009 yılında web site güvenlik açıklarının tespitinde en doğru sonuçları raporlama hedefiyle yola çıkan, Türk mühendislerinin geliştirdiği Türk güvenlik yazılımı şirketi 40 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Haber: İhlas Haber Ajansı - 2009 yılında web site güvenlik açıklarının tespitinde en doğru sonuçları raporlama hedefiyle yola çıkan, Türk mühendislerinin geliştirdiği Netsparker, San Francisco merkezli bir büyüme ve özel yatırım fonu olan Turn/River Capital’den 40 milyon dolarlık yatırım aldığını duyurdu.

Merkez ofisi Londra'da bulunan web güvenliği alanında faaliyet gösteren şirketin, tüm yazılım ve geliştirme operasyonları Türkiye'deki ekip ile yürütülüyor. Yatırım web uygulamalarındaki zafiyetlerin tespit ve yönetimi konusunda her geçen gün artan yazılım ihtiyacını daha nitelikli bir ürün ile karşılamak ve global pazar alanını genişletmek için kullanılacak. 

“Pazar payımızı Amerika ve Avrupa öncelikli olmak üzere büyüteceğiz” 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan şirketin CEO’su Ferruh Mavituna, "Netsparker, benzersiz Kanıt Temelli Tarama (Proof-Based Scanning) Teknolojisi ile kurumsal iş akışı araçlarını bir araya getirerek büyük kurumların web güvenliği sorununu çözüyor. Yüzlerce ya da binlerce web uygulaması, web servisi olan firmalara özgü Netsparker Cloud ürünümüz hali hazırda dünyanın en büyük kurumlarında kullanımda. Pazar payımızı Amerika ve Avrupa öncelikli olmak üzere büyüteceğiz” dedi. 

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90