alexa verify

21 günlük Bedelli Eğitim Programı belli oldu!

21 günlük Bedelli Eğitim Programı belli oldu!
Giriş Tarihi: 12.09.2018 16:09 Güncelleme Tarihi: 12.09.2018 17:38 384 Okunma 0

Bedelli askerlik için yapılan düzenlemeler ve celp dönemleri açıklanmaya devam ediyor.

Haber: İnternet Haber Servisi - Resmi kaynaklardan alınan bilgi olmasa da sosyal medyada dönen Bedelli Eğitim Programı herkes tarafından benimsenmiş durumda.

Toplamda 500 binden fazla vatandaşımız bedelli askerlik için başvurusunu yaparken bu rakam içinden 120 binden fazla kişi de bedeli yatırarak celp dönemi planlamalarına dahil oldu.

Geliş ve gidiş günleri de dahil edilerek 2 günlük yol izni bulunuyor ve programa göre Pazar günleri de dinlenme ile geçecek.Sosyal medyada herkesin paylaştığı Bedelli Eğitim Programı'nın akışı şu şekilde:

1. Hafta Programı:

1. gün (Cumartesi): Sevk ve katılış işlemleri.

2. gün (Pazar): Sevk ve katılış işlemleri.

3.gün (Pazartesi): Kalk, şahsi temizlik, kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı askerler ve rütbeler, esas duruş rahat vaziyetlerini yapmak, tekmil almak ve vermek, selamlama, şınav, mekik, akşam yemeği ve dinlenme.

4.gün (Salı): Disiplin, kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Astın vazifeleri, amirin vazifeleri, hedef küçültme ve hareketleri, öğle yemeği ve dinlenme, tam siper ve düşmanın görerek ateşlerinden korunmak. Tüfekli / Tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme.

5.gün (Çarşamba): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Emir, kendini takdim ve emir tekrarı, adımlar ve yürüyüşler, öğle yemeği ve dinlenme. Adımlar ve yürüyüşler, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.

6.gün (Perşembe): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. İzin müracaat ve şikayetler, yerinde saymak, yerinde dönüşler, öğle yemeği ve dinlenme, yürüyüş kararı sayma, çökmek ve kalkmak, tüfekli / tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme.

7.gün (Cuma): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Askerlerin silah kullanmak yetenekleri, mevzi almak mevzi değiştirmek, örtü ve gizleme, öğle yemeği ve dinlenme, ateş taksimi disiplini ve idaresi, şınav, mekik, akşam yemeği ve dinlenme.

2. Hafta Programı:

8.gün (Cumartesi): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Şınav, mekik, Tüfekli / Tüfeksiz hareketler, şınav, mekik, öğle Yemeği ve dinlenme, şınav, mekik, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.

9.gün (Pazar): Serbest zaman.

10.gün (Pazartesi): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Temel insan hakları, örtü ve gizleme, işaretlerle sevk ve idare, öğle yemeği ve dinlenme, görmeyerek ateşlere karşı hareket, Tüfekli / Tüfeksiz hareketler, akşam yemeği ve dinlenme, ses - ışık koku ve çöp disiplini, gece ilerleme kuralları.

11.gün (Salı): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, mesafe tahmini, hedef tarifi, öğle yemeği ve dinlenme, hedef tarifi, yön tayini, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.

12.gün (Çarşamba): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, piyade tüfeği tanımı parçaları sökülüp takılması kullanıcı bakımı şarjör çıkarma boşaltma ve emniyete alma, öğle yemeği ve dinlenme, doğru nişan almak ve nişan noktası seçmek. Üç köşe teşkili, akşam yemeği ve dinlenme.

13.gün (Perşembe): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, Kurtuluş Savaşı ve Atatürk, harp silah ve araçları sergisi, öğle yemeği ve dinlenme, akşam yemeği ve dinlenme.

14.gün (Cuma): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, çevrenin korunması, tüfeğe hakimiyet esasları ve nişan vaziyetleri, öğretim atışı ve hataların düzeltilmesi, öğle yemeği ve dinlenme, öğretim atışı ve hataların düzeltilmesi, akşam yemeği ve dinlenme.

3. Hafta Programı:

15.gün (Cumartesi): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, şınav, mekik, Tüfekli / Tüfeksiz hareketler, şınav, mekik, öğle yemeği ve dinlenme, şınav, mekik, şınav, mekik, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme.

16.gün (Pazar): Serbest zaman.

17.gün (Pazartesi): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kuvvet komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması, gözetleme dinleme etki – tepki ve raporlama, nöbet yerinde nöbetçilerin hareket tarzı, öğle yemeği ve dinlenme, parola ve işaret kullanılması, el yapımı patlayıcı ve çeşitleri ve bileşenleri, 2.400 metre koşu, akşam yemeği ve dinlenme, gece hareket tarzı, gece ateş etme tekniği.

18.gün (Salı): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kuvvet komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması. Çökmek ve kalkmak, yatmak ve kalkmak, öğle yemeği ve dinlenme, dağılmak ve paydos etmek, selamlamak, silahlı esas duruş ve rahat vaziyeti, akşam Yemeği ve dinlenme.

19.gün (Çarşamba): Kalk, şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı. Kuvvet komutanlarına ait görev fonksiyon alanlarının tanıtılması, silahlı yerinde dönüşler, hizaya getirme ve istikamete bakmak, öğle yemeği ve dinlenme, tüfek çatmak tüfek almak, tüfek kayışını ayarlamak, tüfeği taşıma vaziyetleri, tüfeği doldurma ve kapama, akşam yemeği ve dinlenme.

20.gün (Perşembe): Kalk şahsi temizlik ve kahvaltı sabah yoklaması ve eğitim hazırlığı, tüfeği muayene etme, sayı saymak, yürüyüş ve koşma çarklar, öğle yemeği ve dinlenme, tören provası, akşam yemeği ve dinlenme.

21.gün (Cuma): Yemin töreni, öğle yemeği ve dinlenme, terhis işlemleri.

Program ile ilgili resmi yerlerden onay bekleniyor.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90