TIC HOLDING Header
  • USD 18.838
  • EUR 20.328
  • Altın 1128.278
  • BIST 100 4997.63
  • Genel

Abdullah Atik, Hasenan Aşireti mensuplarıyla buluştu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, kendisinin de mensubu olduğu Hasenan Aşireti’nin ileri gelenleriyle buluştu.
Abdullah Atik, Hasenan Aşireti mensuplarıyla buluştu
CHP Diyarbakır İl Başkanı Abdullah Atik, ülkenin birçok kentine dağılmış durumdaki, binlerce mensubu ve etkin ailesi bulunan Hasenan Aşireti mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi. Bir restorandaki buluşmaya katılan aşiret mensupları, Atik’e sıcak ilgi gösterdi.

Kendisinin de mensubu olduğu Hasenan Aşireti’nin ileri gelenlerine hitap eden CHP’li Atik, aşiretin binlerce kişiden oluştuğunu ancak çoğunun da biri birini tanımadığını kaydetti. Bu toplantıya CHP İl Başkanı olarak değil, aşiretin bir ailesinin üyesi olarak katıldığını dile getiren Atik “Bir toplantıda, bir cemaatte bir araya geldiğimiz insanlarla konuştuğumuzda, bakıyoruz ki içlerinden mutlaka birisi Hasenan Aşireti’ne mensup çıkıyor. Biz on binlerce kişiyiz ama çoğumuz biri birimizi tanımıyoruz. Bu yabancılığa dur dememiz lazım. Çok daha saygın ve güçlü bir dernek kuralım, belli başlı ailelerimiz bu derneğin yönetimine gelsin ve aşiretimizi daha etkili bir şekilde toplumumuzla buluşturalım” dedi.
Yorum Yazın