alexa verify

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'dan ASKON ziyareti

Giriş Tarihi: 02.11.2018 14:17 Güncelleme Tarihi: 02.11.2018 19:23 0

Diyarbakır AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, yakın zamanda açılan ASKON Diyarbakır'a ziyarette bulundu. Ziyarette OGÜNhaber'e özel röportaj verdi.

Haberin Videosunu İzle
OGÜNHaber Özel / Diyarbakır / Mehmet Yasin ASLAN - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz yakın zaman önce açılışı yapılan ASKON Diyarbakır’ı ziyaret etti. Ziyarette OGÜNhaber'e özel açıklamalarda bulundu.

Muhabirimizin sorularını ilgi ile cevap veren Cevdet Yılmaz 'Güneydoğu'daki fabrikaların ve yöneticilerin Kuzey Irak ile ciddi bir ihracat çalışması yapıyordu. Son yaşananlardan sonra bu ihracatlarda ciddi bir gerileme oldu. Acaba bu ihracatın tekrar açılabilmesi ve yeni açılacak sınır kapısı ile ilgili değerlendirmeleriniz nelerdir?' sorusuna;

'İki ülkenin anlaştığı şekilde işler yürümekte bunlar tek taraflı değil. Amacımız kapı sayısını olabildiğince arttırmak. Daha rahat şekilde gidiş gelişlerin olması önemli. Diğer konu ile ilgili Irak'la ticari ilişkilerimizin tekrar gelişmesi için hükümetimiz çalışmalarını sürdürmektedir' dedi.ASKON Diyarbakır üyesi iş adamlarının sıkıntılarını dinleyen Yılmaz, bölge ekonomisi ile ilgili istişarede bulundu. Topyekün mücadele içinde olacağız

Görüşmede konuşan ASKON Diyarbakır Şube Başkanı Av. Cevdet Nasıranlı; 
“15 Temmuz hain darbe girişimi gecesi nasıl milletimiz sokaklara döküldü ve canlarını bu ülke için feda ettiyse bu gün yapılan ekonomik darbe girişimine de İş adamları ve ASKON olarak aynı şekilde ekonomi merkezli bir direniş göstermeye devam edeceğiz. Genel Başkanımız Hasan Ali Cesur’un Diyarbakır şube açılışında duyurduğu 15 bin üye işletmemizle enflasyonla mücadele kapsamında indirim kampanyamız şuan  devam etmektedir. Ayrıca bizlerde yerelde ülkemizin sıkıştırılmaya çalışıldığı bu dönemde topyekün bir mücadele içinde olacağız.” ifadelerine yer verdi.

SEN DE DÜŞÜNCELERİNİ PAYLAŞ!

YORUMLAR

Bu içeriğe herhangi bir yorum eklenmemiş.
Atlas Global haber detay altı 620x90