• Genel

Akarçay'da balık ölümleri

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından yaklaşık 45 milyon TL harcanarak dönüşümü yapılan Akarçay’da yaklaşık bir haftadan bu yana yüzlerce balık henüz belirlenmeyen bir nedenden ötürü öldü.
Akarçay'da balık ölümleri
Ali Sürüm - AFYONKARAHİSAR / İHA - Afyonkarahisar Belediyesi’nin vizyon projelerinden birisi olan Akarçay’da sebebi açıklanamayan balık ölümleri olmaya başladı.

Derinliği yaklaşık 2 metre olan çayda ölen balıklar su yüzüne vururken balık leşleri çevreye kötü kokular yayamaya da başladı. Ölen balıkların çoğunluğunun sazan türü balık olduğu belirtilirken, balıkların yosunlarla birlikte su yüzüne çıktığı gözlendi.

Konu ile ilgili bilgisine başvurulan Afyonkarahisar Belediyesi Çevre Denetim Birimi ve Veterinerlik Müdürlüğü yetkilileri durumdan habersiz olduklarını kaydederek, bölgede konu ile igili araştırma yapılabileceğini belirttiler.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü yetkilileri ise balık ölümlerinden haberleri olmadığını, kendilerine herhangi bir ihbarda bulunulmadığını ifade ettiler. Kendilerinin Akarçay'da balıklandırma yapmadıklarını kaydeden yetkililer, balık ölümlerini incelemek için Su Ürünleri Mühendisi aracılığıyla numune alıp analiz edebileceklerini de belirttiler
Yorum Yazın